■İzmir'de yüksek kar vaadiyle, Karşıyaka Spor Kulübü'nün 3 yöneticisi ile 4 iş insanını 250 milyon lira dolandırdığı ileri sürülen, intihar girişiminde bulunan, sonrasında psikiyatri servisine yatırılan Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö.'nün (48) tedavisi sürüyor. Hatice Ö.'nün paraları verdiği öne sürülen döviz bürosu sahibi S.Ç. (48) ise dün akşam sevk edildiği adliyede tutuklandı. Öte yandan Hatice Ö. ile S.Ç.'nin mal varlıklarına da el konuldu.

■İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Mersin, Ağrı ve Antalya merkezli 27 ilde “7258 Sayılı Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerinin Aklanması” suçlarına yönelik düzenlenen “Sibergöz-47 operasyonlarında; hesaplarında toplam 21 milyar TL işlem hacmi bulunan 97 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

■Ümraniye TEM Otoyolu'nda alkollü sürücünün kullandığı otomobil, seyir halindeki minibüse arkadan çarptı. Kazanın ardından alkollü otomobil sürücüsü olay yerine çağırdığı bir yakınını polis ekiplerine şoför diye tanıttı. Olayı anlayan polis ekipleri 2 kişiyi gözaltına aldı.

■Kocaeli Çayırova’da 26 Haziran’da saat 09.00 sıralarında, evinden çıkan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mahir Çoğaç, bindiği otomobilinde emniyet kemerini taktığı sırada uğradığı silahlı saldırıda öldü.

■İstanbul Fatih’te bir tekstil firmasında çalışan Yalçın Narman, 24 Nisan 2022’de polisi arayarak eşinin intihar ettiğini söyledi. Polisler Narman ailesinin evine gittiğinde, yatak odasının kapısında hem kalçasından hem göğsünden vurulmuş Fatma Narman’ın (21) cansız bedeni ile karşılaştı.

■İstanbul Tuzla'da husumetlisinin iş yerine gelen bir kişi dükkana kurşun yağdırdı. İş yeri sahibi ağır yaralanırken saldırgan olay yerinden kaçtı.

İsrail'in Gazze'deki zorla göç politikası travmalara sebep oluyor İsrail'in Gazze'deki zorla göç politikası travmalara sebep oluyor

■Güzellik merkezi sahibi Hande S., aralarında bir gönül bağı bulunmayan arkadaşı Muhammet K.’nın kendisine tecavüz etmeye kalkışıp şiddet uyguladığını belirterek, savcılığa şikâyette bulundu. Hande S. dilekçesinde, yaşadığı stres ve korku nedeniyle epilepsi nöbeti geçirip bayıldığını belirtti.

■Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan ve algılama sorunu olan B.A. adlı kadının mesai arkadaşları tarafından tecavüze uğrayıp hamile kaldığı öne sürüldü.

■Aydın'ın Efeler ilçesinde bir kadın evinde doğalgaz borusuna asılı halde ölü olarak bulundu.