İsrail ordu sözcüsü esirlerin cesetlerinin direniş güçlerinin elinde olduğunu duyurdu. Açıklamada, esirlerin ailelerine bilgi verildiği ve ölüm nedenlerinin incelendiği aktarıldı. İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari de yaptığı açıklamada, "İsrail ordusunun Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’ta saldırılarını sürdürdüğü sırada, 4 esirin aylar önce birlikte öldürüldüğünü tahmin ettiklerini" söyledi.

51 yaşındaki Popplewell, annesi Channah Peri ile birlikte 7 Ekim'de Nirim'de yakalanarak Gazze'ye götürülmüştü. Peri, geçici ateşkes anlaşması kapsamında 24 Kasım'da serbest bırakıldı. Popplewell en son Kassam Tugayları'nın haftalar önce yayınladığı 10 saniyelik bir videoda görüldü.

Siyonist ordu sözcüsü: "Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor" Siyonist ordu sözcüsü: "Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor"

Kassam Tugayları, işgalcilerin saldırılarının esirleri de hedef aldığını ve kısıtlı sağlık imkanları nedeniyle tedavi edilemediklerini, esirlerin ölümünden Netanyahu yönetiminin sorumlu olduğunu açıklamıştı.

Gazze Şeridi’nde 124 İsrailli esir bulunduğu tahmin ediliyor.