Batı işine geleni yasaklıyor

İşine geldiği zaman doğruyu yanlış, yanlışı doğru olarak telakki eden Batı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle nefret söylemi kurallarını bazı ülkeler için değiştiriyor.

Dünya 11.03.2022, 14:56 11.03.2022, 15:14
Batı işine geleni yasaklıyor

Şamil Bayayev'in fotoğrafına yasak getiren ve paylaşılan hesapları kapatan Facebook ve Instagram, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle nefret söylemi kurallarını bazı ülkeler için değiştiriyor.

Buna göre şirket, belirli ülkelerde geçici olarak nefret söylemine izin verecek. Örneğin, “Rus işgalcilere ölüm” demek artık paylaşım kurallarının ihlali olmayacak.

Yeniden yapılanma adı altında Meta ismini alan sosyal medya devi, Rus sivillere yönelik benzer söylemlere izin verilmeyeceğini açıkladı.

Reuters’ın aktardığına göre, “Vladimir Putin’e ölüm”, “Lukaşenko’ya ölüm” demek artık ihlal değil.

Bu geçici kural değişimi, Ermenistan, Azerbaycan, Estonya, Gürcistan, Macaristan, Litvanya, Letonya, Polonya, Romanya, Slovakya ve Ukrayna’da geçerli olacak.

Batı işine ne geliyorsa öyle davranıyor

Bir mücahidin fotoğraflarını paylaştı diye hesabını silen Facebook işine geldiği gibi davranıyor. Batı ne derse doğrudur diye kapısında köpek olanlar şunun farkında değiller ki, yarın Rusya’nın yerinde Türkiye olsa, Batı aynı davranışı Türkiye'ye de sergileyecek.

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:54
Günün Karikatürü Tümü