Çin'den BM'ye rest: Tencere dibin kara seninki benden kara

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ülkesinin insan hakları sicilini savundu ve konuk bir BM yetkilisine "patronluk yapan vaizlere gerek olmadığını" söyledi.

Dünya 25.05.2022, 20:33
Çin'den BM'ye rest: Tencere dibin kara seninki benden kara

CNN International'ın haberine göre Xi, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet ile görüntülü bir görüşme yaptı.

Altı günlük bir tur için Çin'e gelen Bachelet'in, Çin hükümetinin Uygur ve diğer insanlara karşı toplu gözaltı, zorla asimilasyon, zorla çalıştırma ve zorla kısırlaştırma suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığı uzak batıdaki Sincan bölgesini ziyaret etmesi bekleniyor.

Xi, Bachelet'e Çin'in insan hakları gelişiminin "kendi ulusal koşullarına uygun olduğunu" söyledi.

Xi Jinping Bachelet ile konuşmasında, "İnsan hakları konusunda hiçbir ülke mükemmel değildir, diğer ülkelerde patronluk yapacak 'vaizlere' gerek yoktur, meseleyi politize etmelerine, çifte standart uygulamalarına veya başka ülkelere müdahale etmek için bunu bir bahane olarak kullanmalarına gerek yoktur." ifadelerini kullandı.

Taraflar...

Bir tarafta barış gücü adı altında girdiği her yeri bilhassa İslam coğrafyasını harabeye çeviren, sözde kuruluş misyonunu asla yerine getiremeyen BM diğer tarafta Müslüman Doğu Türkistanlılara zulmün alasını reva gören Çin.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:23
İkindi 16:06
Akşam 18:32
Yatsı 19:53
Günün Karikatürü Tümü