İşgalci İsrail’den, Necef Çölü'ndeki uygulamaların protesto edildiği gösteriye müdahale

İsrail askerleri, Necef Çölü’ndeki Filistinlilere yönelik uygulamaları protesto etmek amacıyla Doğu Kudüs'te düzenlenen gösteriye müdahale etti.

Dünya 30.01.2022, 18:50
İşgalci İsrail’den, Necef Çölü'ndeki uygulamaların protesto edildiği gösteriye müdahale

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşim Birimleriyle Mücadele Konseyinin çağrısıyla onlarca Filistinli, Han el-Ahmer beldesinde toplandı.

İşgalci İsrail'in Necef Çölü bölgesindeki Filistinlilere yönelik uygulamalarını protesto etmek için düzenlenen gösteriye FKÖ yöneticileri, Fetih Hareketinin Merkez Komitesi, öğrenciler, aktivistler ve Filistinli aileler katıldı.

Filistin bayrakları taşıyan göstericiler, Necef bölgesindeki halkı destekleyen ve İsrail uygulamalarını kınayan sloganlar attı.

İsrail askerleri, Filistinlilere ses bombası ile müdahale ederek bölgeye giriş çıkışları engelledi.

İsrail ordu radyosunda yer alan habere göre, ülkenin dört bir yanından onlarca İsrail vatandaşı Filistinli, başbakanlık ofisi önünde toplandı.

Haberde, Filistin 1948 İslami Hareketi kuzey kanadının lideri Şeyh Raid Salah ile İsrail Meclisindeki Ortak Arap Listesi üyelerinin de gösteriye katıldığı aktarıldı.

Hükümetin haftalık kabine toplantısının düzenlendiği başbakanlık ofisi önünde toplanan göstericiler, İsrail'in Necef'teki politikasını eleştiren sloganlar attı.

İsrail'deki Arap Vatandaşları İzleme Yüksek Komitesi, İsrail saldırılarına karşı Necef sakinlerini desteklemek ve Necef'te gözaltına alınanların serbest bırakılmasını talep etmek için Başbakan Bennett'in ofisinin önünde gösteri düzenleme çağrısında bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Şubat 2023
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:23
İkindi 16:03
Akşam 18:28
Yatsı 19:50
Günün Karikatürü Tümü