Putin: ABD ve NATO ile anlaşmak mümkün

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Rus lider Putin'le görüşmesinde Batılı ülkelere sunulan güvenlik garantileri ile ilgili önerilerin kilit maddelerinde ABD ve NATO ile anlaşma şansının olduğunu belirtti.

Dünya 14.02.2022, 18:50 14.02.2022, 18:02
Putin: ABD ve NATO ile anlaşmak mümkün

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede Batılı ülkelere sunulan güvenlik garantileri ile ilgili önerilerin kilit maddelerinde ABD ve NATO ile anlaşma şansı olduğunu söyledi. Lavrov, Putin’in, “Batılı ortaklarla anlaşmaya varma şansı var mı, yoksa Rusya'yı sonsuz müzakerelere sürüklemek mi istiyorlar?” sorusunu yöneltmesi üzerine, “Şans her zaman var” yanıtını verdi.

'Olasılıkları Tamamen Tüketmedik'

Lavrov, "Bugün bir çözüm gerektiren meseleler üzerine sonsuz müzakerelere izin vermeyeceğimiz konusunda birden fazla kez yarıda bulunduk" derken, "Dışişleri bakanı olarak her zaman şanslar olduğunu söylemek durumundayım" ifadelerini kullandı. Lavrov'un, AB ve NATO'dan gelen yanıtların tatmin edici olmadığını ama ABD'nin askeri riskleri azaltmak konusunda somut öneriler getirdiğini söylediği belirtildi. Lavrov, "Bence olasılıkları tamamen tüketmiş olmaktan çok uzağız. Bu aşamada bunları devam ettirmeyi ve geliştirmeyi öneriyorum" dedi.

Yorumlar (0)
31
açık
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:30
Güneş 05:29
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37
Günün Karikatürü Tümü