CHP'li Nilüfer Belediyesi'nin LGBT için özel merkez kurma girişiminin ardından benzer bir adım da Eğitim Sen'den geldi.

LGBT sapkınlığını çocuklara aşılamak için sürekli faaliyetlerde bulunan Eğitim Sen Bursa Şubesi'nin, okullarda "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" konulu resim yarışması düzenlemek için başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.

Bursa'daki bütün resmi ve özel okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik Eğitim Sen Bursa Şubesi'nin 29/11/2022 tarih, 2022/100/98 sayılı yazısı ile "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" temalı resim yarışması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne talepte bulunduğu öğrenildi.

Bozdağ açıkladı! 'Evlilik birliği, ancak kadın ile erkeğin evlenmesiyle kurulabilir' düzenlemesi geliyor

VALİLİKTEN FREN
8 Mart Dünya Kadınlar Günü bahanesiyle gerçekleştirilmek istenen LGBT tandanslı resim yarışması girişimi, Bursa Valiliği'ne takıldı.

Çocuklara LGBT'yi özendirecek yarışmayla ilgili harekete geçen Bursa Valiliği, etkinliği iptal etti. Valiliğin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdiği 03.12.2022 tarihli yazı şöyle:

"Eğitim Sen Bursa Şubesi tarafından '9 Mart Dünya Kadınlar Günü' kapsamında ilimizde bulunan tüm resmi ve özel kurumlarda yapılması talep edilen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konulu resim yarışmasının iptali ile ilgili 03/12/22 tarihli ve 64951554 sayılı Valilik onayı ekte gönderilmiştir" 

NİLÜFER BELEDİYESİ DAYANIŞMA MERKEZİ AÇMA GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞTU

Bursa'da CHP'li Nilüfer Belediyesi de LGBT için dayanışma merkezi açma girişiminde bulunmuştu. Nilüfer Belediyesi'nin resmi sitesindeki açıklamada LGBT Merkezi ile ilgili, "LGBTİ+ bireylere (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) hizmet vermesi yönü ile Türkiye’de bir belediye bünyesinde kurulan ilk dayanışma merkezi olma özelliğini taşımaktadır." ifadeleri yer almıştı.

Skandala el koyan İçişleri Bakanlığı, CHP'li belediye hakkında soruşturma başlatmıştı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıkamada, "Nilüfer Belediyesi’nin LGBTİ için özel dayanışma merkezi açtığına ilişkin haberlerin basında yer alması, kamuoyuna yansıması üzerine Nilüfer Belediyesi'nde araştırma/ ön inceleme başlatılmıştır." denilmişti.