Erdoğan: Bedenen sınıfta zihnen başka yerde olan çocuklar görüyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 20 Bin Öğretmen Atama Töreninde konuştu.

Eğitim 01.09.2022, 13:55
Erdoğan: Bedenen sınıfta zihnen başka yerde olan çocuklar görüyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 20 Bin Öğretmen Atama Töreninde konuştu.

Muhalefetin öğretmenlere yönelik boykot çağrısına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğitimi ve öğretmenleri siyasi malzeme yapmak doğru bir yaklaşım değil!” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

“Öğretmenlerimizin sayısını toplamda 1 milyon 10 bine çıkarmış oluyoruz. 2002 yılında bu sayısı 526 bin civarındaydı. Hali hazırda görev yapan öğretmenlerimizin 750 binini biz atadık.

Okullarımızdaki altyapı ve öğretmen eksikliğinden dolayı derslerin çoğu boş geçiyordu. Büyükşehir merkezlerde bile öğrencilerimiz sağlıksız, kalabalık sınıflarda ders görüyordu.

Branş öğretmenine ulaşmanın adeta lüks sayıldığını bu tabloya biz son verdik. Son 20 yılda çok büyük bir dönüşüme imza attık.

28 Şubat sürecinde kılık kıyafetinden dolayı sadece üniversite hakkı elinden alınan değil, istihdamda da sıkıntı yaşanmasını ortadan kaldırdık.

Ülkemize ve milletimize hizmet etmek isteyen herkes özgürce haksızlığa uğramadan bu vazifesini yerine getirebiliyor.

Bizden önceki iktidarlar yıllarca öğretmenlik meslek kanunu üzerinden siyaset yaptı. Yaklaşık 60 yıldır sürüncemede bırakılan bu meseleyi yine biz çözdük.

Boykot çağrısı öğretmenlerimizi siyasi malzeme olarak kullanmayı amaçlıyor. Eğitimi ve öğretmenlerimiz siyasi malzeme yapmak doğru bir yaklaşım değildir.

Birçok alanda çocuklarımız yeni sınamalarla yüzleşiyor. Türkiye dair hiçbir projesi olmayanların boykot çağrısı tamamen art niyetli bir girişimdir. Bize yavrularımızla haşır neşir olacak öğretmenler lazım. Böyle caddelerde sokaklarda dolaşanlar değil.

Sosyal medyadan yayılan popüler kültürün zararlı etkilerinden çocuklarımızı korumalıyız. Bedenen sınıfta zihnen başka yerde olan çocuklar görüyoruz.

Çocuklarımıza özgüven ve atılım ruhu aşılayacak bir perspektifle bu çalışmaları yürütmeliyiz.

Yıllarca emek verdiniz, çok büyük fedakarlıklarda bulundunuz. Bugünler için çabaladınız, ailelerinizin gurur haline geldiniz."

Yorumlar (0)
23
açık
Namaz Vakti 27 Eylül 2022
İmsak 05:24
Güneş 06:49
Öğle 13:00
İkindi 16:21
Akşam 19:01
Yatsı 20:21
Günün Karikatürü Tümü