Bakan Nebati: Ortodoks düşünmek zorunda değiliz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar toplantısında konuştu. Nebati TL mevduata geçişin 91,5 milyar TL’ye yükseldiğini bildirdi, ‘Ortodoks’ düşünmek zorunda olmadıklarını belirtti.

Ekonomi 05.01.2022, 12:00 05.01.2022, 12:18
Bakan Nebati: Ortodoks düşünmek zorunda değiliz

Bakan Türk Lirasını güçlendirecek tüm enstrümanları sunduklarını, kurdaki köpüğün tersine çevrildiğini söyledi. Bakan kurdaki ataklardan kaynaklı yüksek fiyatlarla mücadele edeceklerini ifade etti.

Önemli tedbirler paketini ortama koyduklarını kaydeden Nebati “hızlıca gerekli adımları attık, ortodoks davranmıyorsunuz diyenlere TL’yi güçlendirecek enstrümanların tamamını sunduk. Bundan sonra yapılacak şey ekonomi politikalarını dikkatlice takip etmek ve enstrümanları kendinize uygun şekilde kullanma dönemi” diye konuştu.

Bakan Nebati Ortodoks düşünmek zorunda olmadıklarını belirterek “bize öğretilmiş olan şeyler çerçevesinde hareket etmek zorunda değiliz. Bizim gücümüz bizim tarihimizden, bu toplumun dayanışmasından, son 2 yılda uyum sağlama kabiliyetimizi ortaya koyan çabamızdan ve başarımızdan kaynaklanıyor.” dedi.

Nebati TL mevduata geçişin 91,5 milyar TL’ye yükseldiğini bildirdi.

Bakan Nebati’nin konuşmasında öne çıkanlar şöyle;

“Dünyada saygın bir Türkiye hedefiyle yola çıktık. Büyüme trendi bu yıl da devam edecek. Kişi başına düşen turizm geliri artacak.

İhracat odaklı büyüme trendi bu yıl da devam edecek.

Bu yıl tarihi rekorların kırıldığı, yeni ekonomik modelin uygulanabilir olduğu, öngörülebilir, Türkiye’nin kazanımlarının en yüksek olduğu yıl olacak”

Yorumlar (0)
22
açık
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:54
Öğle 12:59
İkindi 16:15
Akşam 18:53
Yatsı 20:12
Günün Karikatürü Tümü