Çin Merkez Bankası: Bitcoin’in gerçek bir değeri yok

Çin Merkez Bankası, yaptığı yeni bir açıklamada Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını ifade ederek kripto para birimleri konusundaki sert tutumunu yumuşatmayacağını bir kez daha gösterdi.

Ekonomi 28.08.2021, 22:30
Çin Merkez Bankası: Bitcoin’in gerçek bir değeri yok

Çin Merkez Bankası, kripto para birimleri konusunda uzun süredir devam eden sert duruşunu sürdürmeye devam ediyor.

People’s Daily’e göre Finansal Tüketici Hakları Bürosu müdür yardımcısı Yin Youping, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, Bitcoin (BTC) ve benzeri varlıkların yasal olmadığını ve “gerçek bir değere” sahip olmadığını ifade etti.

Youping açıklamalarına kripto para birimlerinin “saf yatırım spekülasyonu” olduğunu ekleyerek insanların uzak durması gerektiğini vurguladı.

Yeni kısıtlamalar üzerinde çalışılıyor

Kripto para birimlerinin yükselen popülaritesi sebebiyle Çin Merkez Bankası, kripto para ticareti konusunda baskısını artırmaya devam ediyor. Gelen haberlere göre banka, Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu ile işbirliği yaparak yasadışı kripto para ticareti için yeni kısıtlamalar üzerinde çalışıyor.

Bilindiği üzere Çin, geçtiğimiz aylarda Bitcoin (BTC) madenciliğini yasaklamak için harekete geçmiş ve kripto para endüstrisine büyük bir darbe vurarak ülkedeki madencilerin “göç etmesine” sebep olmuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü