Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola, Togo ve Nijerya ziyareti dönüşünde uçakta soruları cevapladı. Erdoğan, F-35'lerle ilgili soruya, "Roma’da G20 Toplantısında Biden ile biz de bunu tabi konuşacağız. 'Ne yapıyoruz, ne oluyor' diye soracağız. 1 milyar 400 milyon dolarımızı öyle veya böyle alacağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti sonrasında uçakta yaptığı açıklamalarda F-35 konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

Konuyla ilgili Erdoğan şunları söyledi: "Şu anda tabi alt düzeyde bu görüşmeler söz konusu. Ama biz bu 1 milyar 400 milyon dolarımızı öyle veya böyle alacağız. Bütün bunlar konuşuluyor. Şu anda Savunma Bakanlarımız karşılıklı olarak bu görüşmeleri yapıyorlar.

Şimdi Milli Savunma Bakanımız, Amerika Savunma Bakanıyla bir araya gelecek, görüşecekler. Mesafe alacağız diye inanıyorum. Roma’da G20 Toplantısında Biden ile biz de bunu tabi konuşacağız. “Ne yapıyoruz ne oluyor” diye soracağız. Hiçbir şekilde Türkiye’nin haklarının yenmesine fırsat vermeyiz."