Arnavutköy'deki icazet töreni laikleri rahatsız etti

Arnavutköy Taşoluk Yeşil Camii’nde düzenlenen devasa törende hafızlar, icazetnamelerini hocalarının elinden teslim aldı. İcazet Reisül Kurra Mustafa Demirkan’ın riyasetinde gerçekleşti. Yapılan tören seküler kesimi rahatsız etti.

Genel 29.05.2022, 12:12 29.05.2022, 15:59
Arnavutköy'deki icazet töreni laikleri rahatsız etti

Arnavutköy Taşoluk Yeşil Camii’nde düzenlenen devasa törende hafızlar, icazetnamelerini hocalarının elinden teslim aldı.

İcazet Reisül Kurra Mustafa Demirkan’ın riyasetinde gerçekleşti.

Yapılan tören seküler kesimi rahatsız etti.

Seçkin hafızların Kur'ân-ı Kerim tilaveti ile başlayan icazet töreninda konuşan İstanbul İl Müftüsü Safi Arpaguş, "Cenab-ı Hakk indirdiği Kur'ân'ı hıfzetmekle bizleri memur kıldı ve ayet-i kerimede 'Kur'an'ı biz indirdik, Kur'an'ı muhafaza edecek yine biziz' buyurdu. Şüphesiz Cenab-ı Hakk'ın yaratıp can verdiği, nefes verdiği kulunu hangi işte istihdam edeceği son derece önemlidir." ifadelerine yer verdi.

Sözlerine devam eden Müftü Safi Arpaguş, "Sevgili Peygamberimiz  'Kur'ân'ı öğrenenler ve öğretenler sizin en hayırlılarınızdır' buyuruyor. Evet bu zümre Peygamberimizin taltifiyle en hayırlılar zümresine dahil olmuşlardır." dedi.

Törene Diyanet İşleri Başkanılığı Strateji Geliştirme Başkanı Mahmut Türk, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Kocaeli İl  Müftüsü Sinan Cihan, Bursa eski Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, İstanbul İl Müftü yardımcıları Mustafa Yavuz, Dr. Selahattin Yılmaz, Metin Akbaş, ile  Arnavutköy ilçe Müftüsü  Arif Yeşiloğlu, Bayrampaşa ilçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı Yöneticileri, Kur'an kursu öğreticileri, din görevlileri ve öğrenci velileri katıldı.

Yapılan konuşmalar ve duaların  ardından tören sona erdi.

Töreni "Şeriat Loading" diye yorumlayan Müslümanların tivitleri de malum kesimin medyası tarafından "Şeriatçılar kutlama" minvalinde haberleştirildi. Korkuyorlar! 

Yorumlar (2)
Alperen 9 ay önce
Rahatsız olan "laik kesim"in rahatsızlıklarından bir örnek aktarsaydınız haberinize, "habercilik etiği" açısından. Yatacak yeriniz yok. Dikkat edin de kininizde boğulmayın. Kininiz dininiz olmuş.
gerçek alperen 9 ay önce
https://www.aykiri.com.tr/hafiz-olanlar-icin-yapilan-icazet-toreni-seriat-mesajlariyla-paylasiliyor/23432/

https://www.baykushaber.com/genel/hafiz-olanlar-icin-yapilan-icazet-toreni-radikal-islamcilar-duruma-seriat-is-loading-diyerek-paylasti-38361.html

Yorumu okuduktan sonra "acaba" dedim ve Google denilen arama motoruna "Mustafa Demirkan Arnavutköy" yazdım, çıkan sonuçlardan bir kaçı bu. Yeter herhalde.

Adın alperen, senin rahatsızlığın neden?
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü