Hablemitoğlu suikastı zanlılarından Levent Göktaş, tutuklandı

Necip Hablemitoğlu suikastı şüphelisi olarak aranırken Bulgaristan'da yakalanan ve iade edilen emekli albay Levent Göktaş emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Genel 17.12.2022, 10:31
Hablemitoğlu suikastı zanlılarından Levent Göktaş, tutuklandı

18 Aralık 2002'de suikaste kurban giden Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu davasında süreç devam ediyor.

Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin davanın firari sanığı olan ve Bulgaristan’da yakalandıktan sonra iadesine karar verilen Levent Göktaş Türkiye'ye getirildi.

Göktaş'ı taşıyan uçak İstanbul'da

Hablemitoğlu suikastı faillerinden Levent Göktaş'ı, Türkiye'ye iadesi çerçevesinde Türk polisi nezaretinde Bulgaristan'dan getiren uçak, İstanbul Havalimanı'na indi.

Tutuklandı

Levent Göktaş’ın Havalimanı emniyetindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından tutuklanarak cezaevine sevk edildiği belirtildi.

Bulgaristan'a kaçtı

Levent Göktaş, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 2002 yılında Ankara’daki evinin önünde uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirmesine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılması üzerine firar etmişti.

Bulgaristan Türkiye'ye iade etti

Göktaş, Bulgaristan’da yakalanarak tutuklanmıştı. Bulgaristan Haskova Mahkemesi, Türkiye’nin Levent Göktaş için yaptığı iade talebini reddetmiş, ancak bu karara yapılan itiraz kabul edilmiş ve Göktaş’ın Türkiye’ye iadesine karar verilmişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:10
Öğle 13:22
İkindi 16:00
Akşam 18:24
Yatsı 19:47
Günün Karikatürü Tümü