İçki masasında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yaktılar

İzmir'in Çiğli ilçesinde içki sofrasında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp ateşe veren 2 alçak o anları sosyal medyadan paylaştı. İslam'a ve Müslümanlara küfür ve hakaret yağdıran şahısların cezasını devlet değil, Müslüman Anadolu vermelidir.

Genel 03.10.2022, 18:34 03.10.2022, 22:02

İzmir'in Çiğli ilçesinde içki sofrasında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp ateşe veren 2 alçak, o anları sosyal medyadan paylaştı. İslam'a ve Müslümanlara küfür ve hakaret yağdıran şahısların, daha sonra videoyu hesaptan sildikleri tespit edildi.

26 Eylül günü sosyal paylaşım sitesine düşen görüntüler, izleyenleri şok etti.

Çiğli ilçesinde bir evde çekildiği anlaşılan görüntülerde, içki sofrasında 2 kişinin dini değerlerle alay ettiği, içlerinden birinin Kur'an-ı Kerim'i yırtıp ateşe verdiği görüldü.

Kutsal kitabı yırtıp yakan kişiyi cep telefonu kamerasıyla videoya alan kişinin de İslam'a ve Müslümanlara yönelik hakaret ettiği anlar görüntülere yansıdı.

İslam'a ve Müslümanlara küfür ve hakaret yağdıran şahısların, daha sonra videoyu hesaptan sildikleri tespit edildi.

Gözaltına alındılar 

Konuya ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İki edepsizin kimlikleri Emniyet Teşkilatımızca tespit edildi ve savcılık talimatı ile gözaltına alındılar." dedi.

Son zamanlarda İslam'a ve değerlere hakaret ve küfür artmaya başladı. Bu da gösteriyor ki, İslam düşmanlarına gereken yapılmıyor. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü