Mahir Ünal istifa etti! Yerine muhafazakar Kemalist Özlem Zengin geldi

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal bugün yaptığı açıklamada parti grup başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ünal harf inkılabı hakkında söylediklerinin arkasında duramadığı için mi istifa etti yoksa istifası mı istendi orası meçhul. Ünal’ın yerine ise muhafazakar Kemalist Özlem Zengin geldi.

Genel 31.10.2022, 19:11 31.10.2022, 20:14
Mahir Ünal istifa etti! Yerine muhafazakar Kemalist Özlem Zengin geldi

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bugün yaptığı açıklamada parti grup başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ünal, “Bugün itibarıyla Grup Başkan Vekilliği görevimden affımı talep ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a bugüne kadar şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” ifadelerini kullandı.

Harf İnkılabı konusunda haklı eleştirilerde bulunmuştu

Mahir Ünal, 21 Ekim’de Kahramanmaraş Kitap Fuarı’nda bir kültürel etkinlikte yaptığı konuşmada “Tarihteki en sert kültürel devrim Türkiye'de yaşanmıştır. Maalesef bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hâsılı bütün düşünmemizi yok etmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

Ünal, harf inkılabı hakkında söylediklerinin arkasında duramadığı için mi istifa etti, yoksa istifası mı istendi orası meçhul. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2022
İmsak 06:35
Güneş 08:06
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü