Murat Ongun’un ipini Koç ailesi mi çekti?

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Sözcülüğü birimini kapatmak zorunda bırakan olayın arkasında kendi hesabından Murat Ongun tarafından atılan Koç ailesi tweeti çıktı. Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan bu süreci yazdı ve Koç ailesinin görevden almayı şart koştuğunu söyledi.

Genel 20.05.2022, 11:20 20.05.2022, 11:21
Murat Ongun’un ipini Koç ailesi mi çekti?

İBB Sözcülüğü görevinin sona erdiği Murat Ongun tartışması CHP'yi karıştırdı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekrem İmamoğlu ile görüşerek Ongun'un görevden alınmasını istediği olayın altında Ekrem İmamoğlu'nun hesabından yazılan aslında Ongun'un yazdığı Koç ailesi tweeti çıktı.

Murat Ongun kar tatili, Fazilet durağı, Nagehan Alçı gibi tartışmalardan kurtulsa da Koç ailesi hakkında yazdıklarıyla sert kayaya çarptı.

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Sözcülüğü birimini kapatmak zorunda bırakan olayın arkasında kendi hesabından Murat Ongun tarafından atılan Koç ailesi tweeti çıktı. Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan bu süreci yazdı ve Koç ailesinin görevden almayı şart koştuğunu söyledi. İşte o yazı:

“İmamoğlu'nun seçilmesinde tartışmasız payı olan isimlerden Murat Ongun'un sözcülük görevine son verildi; hatta sözcülük birimi tamamen lağvedildi. Sebebine dair bir açıklama yapmayan İmamoğlu, "Çok küçük bir konu" diyerek geçiştirmeye çalışsa da başkanlığı ile özdeşleşen bu makamın sona eriş hikâyesi merak ediliyor.

Ongun, Fazilet Durağı yalanı gibi skandallar, 25 milyonluk evinden 400 bin liralık İsviçre tatiline, Nagehan Alçı'lı fotoğrafa tepkiyi "200 kişi arasındaki tartışma" diye küçümsemesine kadar pek çok konuda tartışmaların odağı olmuştu. Ancak İstanbullu karda mahsur kalmışken yaptığı kayak tatili sırasında bile İmamoğlu'nun "Keyfine bak" diyerek sahip çıktığı bir isim söz konusu. Şayet İBB Başkanı'nın bir "kara kutusu" varsa en muhtemel isim de Ongun'du. Peki, ne oldu da hem görevine hem de kurduğu birime son verildi?

İmamoğlu'nun olaylı Karadeniz turu sonrasındaki "Vız gelir tırıs gidersiniz" çıkışında Ongun'un imzası olmasa da Ali Koç'a yönelik "Bu dilin Koç Ailesi'ne zarar vermemesi dileğiyle" diye biten tehditvari tweet'in Ongun tarafından atıldığı söyleniyor. Hatta İmamoğlu, tweet atıldıktan birkaç gün sonra Ali Koç'u bizzat ziyaret edip özür de dilemişti. Kulislerde Ongun'un kellesini bu tweet'in aldığı konuşuluyor. Hatta Ali Bey'in bunu şart koştuğu da iddialar arasında.

Onca badireye rağmen gönderilmeyen Ongun'un bu sebeple sözcülüğüne son verildiği doğru mu, bilmiyorum. Bildiğim, zamanlamanın manidar olduğu...”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü