Pedofili içerikli kitaplar satan İBB'nin kitapçıları denetlenmeli

İBB bünyesindeki İstanbul Kitapçısı'nda çocuk kategorisinde satışa sunulan 'Aşk ve Dostluk' ile 'Çıtır Çıtır Felsefe' adlı kitaplar mide bulandırdı. Kitaplardan birisinde, çiftler arasındaki cinsel temas detayları ile anlatılırken, bir diğerinde de çocuğa yönelik taciz detaylıca tasvir edildi.

Genel 20.06.2022, 22:13 20.06.2022, 22:20
Pedofili içerikli kitaplar satan İBB'nin kitapçıları denetlenmeli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesindeki İstanbul Kitapçısı'nda satılan çocuk kitaplarında skandal ifadeler ortaya çıktı.

Çocuk kitabı kategorisinden satışa çıkarılan 'Aşk ve Dostluk' ile 'Çıtır Çıtır Felsefe' adlı kitaplar sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

'Aşk ve Dostluk' adlı kitapta; çiftler arasındaki temas, "Aşk ancak özel alanda var olur; ancak bu özel alanda öpücüklere, okşamalara, dokunuşlara yer vardır; bedenler birbirini keşfeder ve birbirleriyle konuşur" cümleleri ile ifade ediliyor

'Çıtır Çıtır Felsefe' isimli kitapta ise pedofili kapsamında bölüm yer alıyor. Kitapta; Hügo adlı erkek çocuğunun arabada yanına oturan bir erkek tarafından nasıl taciz edildiği detaylarıyla anlatılıyor.

İBB'nin kitapçıları Bakanlıklar tarafından denetime tabi tutulmalı, satışını yapanlara ve eseri yayınlayanlara da ceza verilmeli. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak 06:28
Güneş 07:58
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü