Görüş: Gerçek yeni ilâhîdir; her dem aynıdır ve her dem işitilmemiştir

Mevlüt Koç, yazısında içinde bulunduğumuz çürümüşlüğe, kokuşmuşluğa, kültürel hazımsızlığa değiniyor ve insanı, beşeriyeti yeniden diriltecek, genlere kodlanması gereken “KURTARICI FİKİR”in gerekliliğini anlatıyor.

Görüş 28.07.2022, 14:15 28.07.2022, 14:30
Görüş: Gerçek yeni ilâhîdir; her dem aynıdır ve her dem işitilmemiştir

(...) İnsanlık tarihinin bugün geldiği nokta, içinde bulunduğu çürümüşlük ve kokuşmuşluk, kültürel sindirimsizlik, insanı ve insanlığı yeniden diriltecek genlere kodlanması gereken böyle bir “KURTARICI FİKİR”i gerekli kılmaktadır.

Bu sadece bir ilişkiler bütününden başka bir ilişkiler bütününe geçerek, büyüyerek ve genişleyerek devam eden krizleri önlemek için değil, hiç kimsenin hiçbir yerde kendini güvende hissetmediği netameli sürecin önüne geçmek, insanlığın yeni, yaratıcı ve istikrarlı bir çağa girmesinin yolunu açmak içinde gereklidir. Aksi halde, üzerinde hiçbir İslâmî iz taşımadan iyi bir Müslüman olmaya çalışan, kendi iptidai anlayışını İslâm ahlâkıyla özdeşleştiren, İslâm’ın evrensel mesajını Batılı normlar içinde yeniden üreten ve bunun İslâmî olduğunu vehmeden behbaht nesiller yetiştirerek Müslümanca yaşamamız; Müslüman olarak kalabilmemiz hayli zor…

Görüş: Mevlüt Koç

Yazının tamamı için TIKLA

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak 04:28
Güneş 06:05
Öğle 13:14
İkindi 17:04
Akşam 20:12
Yatsı 21:43
Günün Karikatürü Tümü