Aşı terörü sürüyor: Aşı olmayana maç, konser, tiyatro yasak!

Aşıyı reddedenlere hukuksuzca baskılar uygulanıyor. Bu hukuksuzca yaptırımlardan biri de aşı olmayanları birçok haklardan mahrum etmek. Maçlar, sinema, tiyatro ve konser gibi etkinliklere sadece aşılı olanların alınması gibi ayrıştırıcı yöntemler tartışılıyor.

Hayat 06.07.2021, 15:28 06.07.2021, 15:46
Aşı terörü sürüyor: Aşı olmayana maç, konser, tiyatro yasak!

Hükümet aşıyı reddedenlere çeşitli baskılar uyguluyor. Maçlar, sinema, tiyatro ve konser gibi etkinliklere sadece aşılı olanların alınması gibi ayrıştırıcı yöntemler konuşuluyor.

Aşılamayı hızlandırmak için il yönetimleri gezici ekipler kuracak. Gençlerin aşı olması için “ilgiyi artırmak” bahanesiyle çeşitli yaptırımlar uygulanıyor. Bu hukuksuzca yaptırımlardan biri de aşı olmayanları birçok haklardan mahrum etmek.

Yaz dönemi boyunca uygulanacak pandemi kuralları, gelişmelere bağlı olarak geliştiriliyor.

Bazı illerde dar kapsamlı uygulanan gezici aşı ekibi, özellikle illerin taşralarına ulaşmak için daha yoğun uygulanacak. Aşının ayağa gitmesi konusunda il yönetimleri inisiyatif alacak.

Merdiven altına inen aşı, şimdi neredeyse her köşe başında yoldan geçene yapılıyor.

Gezici aşı çalışması, sağlık il müdürlükleriyle birlikte yürütülecek. Yaylalar, seralar ve tarlalar için gezici ekipler oluşturulacak. Cami girişleri ve büyük pazar yerlerine aşı standı kurulabilecek. Tarım işçileri ile büyük yol şantiyelerine de ekip gönderilebilecek.

Aşı kampanyasına ilginin azalmadan sürdürülmesi için farklı mekanizmalar devreye sokulacak.

Pozitif ayrıştırma

Maske ve mesafe ile kurallara uyulması için denetimler arttırılırken, “pozitif ayrıştırma” uygulanacak.

Aşı yaptıranı ödüllendirmek adına maçlara, tiyatroya, sinemaya, konsere aşısı olanların gitmesine ilişkin planlama tartışılıyor.

Aşıya en az ilgisi olan 18-35 yaş grubunun sisteme böylece dahil edilebileceği değerlendiriliyor.

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak 06:34
Güneş 08:05
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü