Başörtülü olduğu için yumruklu saldırıya uğradı

Öğretim görevlisi Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşı parkta oturup sohbet ederken, Eray Ç. isimli Kemalist domuz tarafından sözlü tacize ardından da yumruklu saldırıya uğradı.

Hayat 08.06.2021, 12:54 08.06.2021, 22:51
Başörtülü olduğu için yumruklu saldırıya uğradı

Her fırsatta Müslümanlara nefretini gösteren Kemalist yobazlar, taciz ve tecavüzlerinde dur durak bilmiyor.

Nişantaşı'nda bir parkta oturan akademisyen Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşına başörtülü oldukları için "Burada sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere. Gaziosmanpaşa’ya gidin" şeklinde nefret söylemlerinde bulunan Eray Ç. daha sonra yumruklu saldırıda bulundu.

Genç kadın darp raporu alarak şikayetçi olurken, gözaltına alınan ve ifadesinde saldırıyı itiraf eden Eray Ç. serbest bırakıldı. Duruma sosyal medyadan isyan eden Neşe Nur Akkaya'nın kardeşi, "Bu şahıs elini kolunu sallayarak gezecek mi?" diyerek Eray Ç'nin tutuklanması için çağrıda bulundu.

Alçak saldırıyı Neşe Nur Akkaya'nın kardeşi Akif Akkaya sosyal medya hesabı Twitter'dan duyurdu. Akif Akkaya "Bu şahıs elini kolunu sallayarak gezecek mi?" diyerek saldırganın tutuklanması için çağrıda bulundu.

“Dün başımıza gelen olayı sizlere kısaca bahsetmek istiyorum. Ablam ve arkadaşı Nişantaşı Mıstık parkında oturuyorlarken arkasında oturan bir kişi ablama önce sözlü tacizde bulunuyor. Sözlü tacizden önce de bir süre ablam ve arkadaşını bakışlarıyla rahatsız ediyor. Ardından bir şeyleri bahane edip ablamın yanına gelip bağırmaya başlayan bu şahıs, ablamın cevap vermesi üzerine ablama yumruk atmaya başlıyor. Ablama "Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. (Ablamın başörtüsüne laf atıyor.) Gidin başka yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, gaziosmanpaşaya gidip oturun." gibi birçok nefret söyleminde bulunuyor.

Ablamın da "Rahatsız oluyorsan, sen gidip başka bir yerde oturabilirsin demesi üzerine" ablama elindeki enerji içeceği şişesi ile vurmaya başlamak suretiyle yumruk atmaya başlıyor.

Darp raporu ektedir.

Ablam araştırma görevlisi ve bu hafta işine gidemiyor.

Bu şahıs elini kolunu sallayarak gezecek mi?

Ayrıca belirtmiş olayım, şahıs ifadesinde vurduğunu reddetmiyor.

Şahsın yanındaki arkadaşları da şahsın birçok kez yumruk attığını polise ifadesinde verdiler.

Olaya birçok polis memuru ve vatandaş da şahit oldu. (İfade verdiler.)

Yine polis ifadelerinde nefret söylemlerini de, şiddet uyguladığını da kabul ettiler. Sadece ablam başörtülü olduğu için ablama ve arkadaşına saldıran bu faşist düşünceli #ErayÇakınTutuklansın”

Gözaltına alındı ve serbest bırakıldı

Gözaltına alınan Eray Ç. ifadesinde Neşe Nur Akkaya'ya saldırdığını ve nefret söylerimde bulunduğunu itiraf etti. Saldırganın arkadaşları ve diğer görgü tanıkları da yumruklu saldırıya şahit olduklarını ifadelerinde beyan etti.

Eray Ç. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
22
açık
Namaz Vakti 01 Ekim 2022
İmsak 05:29
Güneş 06:53
Öğle 12:59
İkindi 16:16
Akşam 18:55
Yatsı 20:14
Günün Karikatürü Tümü