Maske zorunluluğu kalkıyor mu?

Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan, Bilim Kurulu toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, "Maske takma ile ilgili bir takım rahatlamalar söz konusu olabilir" dedi.

Hayat 16.04.2022, 19:37
Maske zorunluluğu kalkıyor mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 'en önemli Bilim Kurulu toplantısı' diyerek alınacak yeni kararların haberini verdi. Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan önümüzdeki hafta yapılması beklenen Bilim Kurulu toplantısıyla ilgili konuştu.

İlhan, TRT Haber'e yaptığı değerlendirmelerde, önümüzdeki hafta Bilim Kurulu sonrasında inşallah güzel haberlerle vatandaşlarımızın karşısında olma arzusundayız" dedi.

'Maske Takmayla İlgili Bir Takım Rahatlamalar Söz Konusu Olabilir'

İlhan, açıklamalarında şunları kaydetti:

"Maske takma ile ilgili bir takım rahatlamalar söz konusu olabilir. Burada özellikle maske takmak isteyen vatandaşlar varsa bunu da haklı görmek gerekiyor. İnsanlar kendisine dikkat etmek isteyebilir takmak isteyebilir.

Bundan sonraki aşamada kapalı alanlarda biraz daha rahatlamanın söz konusu olacağı fakat uçak, tren, otobüs gibi uzun süreli seyahatlerde maskenin takılacağı, hastane gibi ortamlarda maskenin takılacağı sürecin söz konusu olabileceğini düşünüyorum."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:09
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü