Tacizci Celal’e soruşturma açıldı

Katıldığı çevrim içi programda bir öğrencisine yaptığı terbiyesiz hareketleri ağzının salyası akarak anlatan Celal Şengör hakkında İTÜ Rektörlüğü tarafından soruşturma açıldı.

Hayat 19.09.2021, 21:50 19.09.2021, 22:44
Tacizci Celal’e soruşturma açıldı

Daha önceden bir kız öğrencinin bacağına baktığını anlatarak skandal sözler söyleyen, kendi dışkısını yediğini itiraf eden sözde Profesör Celal Şengör, katıldığı çevrim içi programda sarf ettiği ifadeler büyük tepki çekti.

Şengör, bir kız öğrencinin poposuna tokat attığını ve “Sana bunu baban yaptı mı?” dediğini ağzının salyası akarak anlatması gündem olmuştu. Şengör’ün bu ahlaksız sözlerine üniversite öğrencileri ve diğer vatandaşlar tarafından tepki gösterildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Öğretim Üyesi Celal Şengör hakkında soruşturma açtığını şu ifadelerle duyurdu:

“Geçtiğimiz günlerde, üniversitemiz öğretim üyelerinden birinin çevrimiçi ortamda sarf ettiği sözlerle ilgili idari soruşturma başlatılmış olup süreç devam etmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi, fiziksel, sözlü ve diğer şekillerde tacizin, küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, bu tür eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir. İTÜ’nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı ve en net biçimde tavır göstermeyi gerektirmektedir.

Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılıkların incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İTÜ Rektörlüğü

Yorumlar (0)
26
açık
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak 04:26
Güneş 06:04
Öğle 13:14
İkindi 17:04
Akşam 20:14
Yatsı 21:45
Günün Karikatürü Tümü