20 avukat, çocuklara sapkınlığı aşılayan TTM’yi savundu

Çocuk istismarcısı sapık Tarlabaşı Toplum Merkezi’ne (TTM) açılan fesih davasının ilk duruşması İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görüldü. Davada sapık kuruluşu, 20’yi aşkın avukat savundu.

Hukuk 20.05.2022, 10:26
20 avukat, çocuklara sapkınlığı aşılayan TTM’yi savundu

Sapık örgüt Tarlabaşı Toplum Merkezi’ne (TTM) açılan fesih davasının ilk duruşması İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görüldü.

İstanbul 18. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya İçişleri Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları katıldı.

Tarlabaşı Toplum Merkezi’ni 20’yi aşkın avukat savundu. Duruşma öncesi açıklama yapan TTM Dayanışma Grubu, merkezin çalışmalarına devam etmesi gerektiğini savundu.

Duruşma ertelendi

Duruşmada İçişleri Bakanlığı’nın avukatı, faaliyetlerinin hukuka uygun olmadığı gerekçesiyle derneğin feshini istedi. Bakanlık avukatı “Basın Kanunu’na aykırı olarak dergi çıkarttılar. Eğitim Kanunu’na aykırı davrandılar. Tarlabaşı’ndaki çocukların cinsel kimliklerini etkilemek istediler. LGBT’yi normalleştiriyorlar. Derneğin amacını anlamayacak ailelerin çocuklarına başka görüşler empoze ettiler. Bu nedenle feshini istiyoruz” dedi. TTM avukatlarının savunmasını da dinleyen mahkeme, duruşmayı 2 Kasım 2022’ye ertelendi.

Bu sapkınlara söz hakkı neden veriliyor?

Sapkın merkezin kapatılması isteyen grup adına açıklama yapan Özlem Doğan, “3-5 yaşındaki çocuklara sözde onur yürüyüşü adı altında sapkınlık ve ahlaksızlıkları izletiyorlar. Erkek çocukları travesti gibi giydiriyorlar. Kız çocuklarına erkek, erkek çocuklarına genç kız olma hayali kurduruyorlar. Ailelere polis ve devlet düşmanlığı aşılanıyor. ‘Kobani konuşmaları’ adı altında PKK’ya destek veriyorlar” dedi.

Av. Öznur Uslu da “Milletimizin değerlerini savunmak için açılmış bir dava. Bir Türk vatandaşı ve anne olarak, toplumumuzun gençlerini ve çocuklarımızı kurtarmak için buradayım. Değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
29
açık
Namaz Vakti 03 Temmuz 2022
İmsak 03:31
Güneş 05:30
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37
Günün Karikatürü Tümü