30 Nisan tarihinde, Filistin’de bir işgalci Yahudiyi bıçakladıktan sonra diğer işgalciler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Hasan Saklanan, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Kepez kırsal mahallesinde resmi olarak imamlık yapmaktaydı.

Erdoğan: "Bürokratik vesayete izin vermeyiz" Erdoğan: "Bürokratik vesayete izin vermeyiz"

İşgalci İsrail, Kudüs muhafızı olarak anılan Saklanan’ın şehit edilmesinin ardından naaşına el koydu.

Saklanan’ın ailesi, şehit imamın naaşının teslim edilmesini beklerken, İsrail Başbakanlık Ofisi tarafından paylaşılan tweet skandalı ortaya serdi.

İsrail Başbakanlık Ofisi, “Türk’ün cesedi, nice askerlerimize şifa olacak.” tweetini paylaştıktan dakikalar sonra paylaşımı sildi.

Paylaşılan tweet, Kudüs muhafızı Saklanan’ın organlarının, İsrail askerleri için kullanılmak üzere çalındığını ortaya çıkardı.

Şehidimizin organlarını bile çalıyolar, bırakalım şehidi bir tarafa, bu devlet niye vatandaşına sahip çıkmıyor? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının cenazesini gasp etmek ve üstüne bir de organlarını çalmak bu kadar ucuz mu? Yetkililerin bunun cevabını fiili olarak vermesi icab ediyor.

Şehidimizin cenazesi memlekete ne zaman gelecek? Eğer ki dedikleri gibi organları teröristliğinin yanı sıra şimdi bir de organ mafyalığına soyunan İsrail tarafından çalınmışsa, bununla alakalı hangi adımlar atılacak?