Sosyal medyada absürt ve hadsiz yayınları sayesinde ün kazanıp “fenomen” olan Jahrein takma isimli Ahmet Sonuç bile 6284 garabetine isyan etti filan.

Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç, “6284 Aile İçi Şiddet” kanunu kapsamında hiç tanımadığı bir kadının şikayeti sonrası kendisine uzaklaştırma cezası verildiğini anlattı. 

6284’ün garabetini anlatan hadsiz yayıncı şöyle konuştu:

“Bundan bir ay önce evimde otururken telefon çaldı. Karakoldan arıyorlarmış, zaten arıyorlardı. Neyse, aradılar; aile içi şiddet departmanından arıyoruz dediler. Benimle ilgili şikayet varmış. Ben de karakola gittim. Bir avukat hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Uzaklaştırma kararı aldırmış. Bir kadın için. Kadın İstanbul’da yaşıyor. Ben İstanbul’da, Kadın da Antalya’da yaşıyormuş. Ben de tebligatı imzalamadım. Kadının İYİ Parti’de görev aldığını, İYİ Patiler adındaki hayvansever grubunda çalıştığını öğrendim. Uzaklaştırma kararı alınıyor, sonra birkaç kez daha alınıyor. Sonra da hapse giriyorsunuz. Hayatımda görmediğim bir kadın, bana uzaklaştırma cezası verdiriyor. Sonra baktım, kendisi bana Instagram’da mesaj atmış, ben de ‘beni lütfen taciz etmeyin’ yazmışım.”