Erbakan hocasının izinden giderek altılı masa ortaklarından biri olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kendisine "Erbakan'ın kemiklerini sızlatıyorsunuz" diyerek tepki gösterenlere cevap verdi.

Millet İttifakı’nın altı lideri, 6 Mart 2023 günü Saadet Partisi Genel Merkezi’nde toplanarak cumhurbaşkanı adaylarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıklamıştı. Saadet binası önünde ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atılması ve İzmir Marşı söylenmesi, binaya dev M. Kemal posteri asılması gündem olmuştu.

Bu manzara bazıları tarafından “Saadet Partisi Erbakan’a ve Milli Görüş’e ihanet etti” şeklinde yorumlandı. Saadet Partisi’nin içerisinde bulunan ‘Haymana Mutabakatı Heyeti’ de, Saadet Partisi Genel Merkez binası önünde atılan sloganlar için “6 Mart Milli Görüş tarihine kara bir gün olarak geçmiştir!” ifadelerini kullanarak bir bildiri yayımladı. 

PKK'ya katılım için HDP Suruç ilçe binasında "ikna eğitimi" almışlar PKK'ya katılım için HDP Suruç ilçe binasında "ikna eğitimi" almışlar

‘BUNLAR CAHİL’

Saadet lideri Temel Karamollaoğlu katıldığı TV5 canlı yayınında “Sizi Erbakan’ın kemiklerini sızlatmakla suçluyorlar ne düşünüyorsunuz? Gerçekten Erbakan’ın kemiklerini sızlattınız mı?” sorusuna cevap verdi. Saadet lideri, “Bu arkadaşlar bu tavırlarıyla Erbakan hocamızın kemiklerini sızlatıyor desek yanlış olmaz. Bu arkadaşlar maalesef cahil. Bunu böyle söylemek mecburiyetindeyim. Biliyormuş gibi konuşuyor ama belki kimin etkisi altında kaldığını bile bilmiyor. Böyle konuşma yapanlar TRT’ye, muhalif kanallara çıkabiliyor. Biz para verdiğimiz halde normal siyasi bir duyuruyu bile TRT’de yapamıyoruz.” diyerek Erbakan’ın da hayatta olsa CHP’yi destekleyeceğini söyledi.