FETÖ'den ihraç edilen 450 yargı mensubu görevlerine dönüyor! FETÖ'den ihraç edilen 450 yargı mensubu görevlerine dönüyor!

Kemalist rejim, kendi kurduğu hukuk düzeninde 5816 sayılı kanun üzerinden keyfi yargılamalarda bulunuyor, keyfi cezalar veriyor.

Özellikle bu cezalar son 22 yılda daha da artmış vaziyette. Artık sadece Mustafa Kemal'i değil, Cumhuriyet dönemine karşı yapılan en ufak bir tenkide bile ceza yağıyor. Harf inkılabını eleştiren, hilafetin ilgasını eleştiren Müslümanlar anında hain muamelesi görüyor.

5816 sayılı kanun sebebiyle Müslümanların anlayışı dar bir alana hapsedilmiş vaziyette. Bundan dolayı tarihçiler hakikati söyleyememek gibi bir ezikliğe düşüyor. İmamlar hakkı söylemekten çekinir hale geliyor. Okullarda ise hâlâ resmi tarihin yalanları okutuluyor. Kemalist hâkim ve savcılar 5816 gibi intikam alabilecekleri sahaları dibine kadar kullanmaktan çekinmiyor ve intikam alıyor. Hukukun kendilerine tanınan boşluklarından yararlanıp keyfi cezalar verebiliyor.

Tam da Kemalist rejimin istediği tipte imam, tarihçi, öğretmen, Kemalizm yüzyılına uygun bir şekilde dikte ediliyor. Bu sebepten ortalık ağzını açamayan, aksiyon ve hareket düşmanı, laikliği destekleyen hoca kılıklılardan geçilmez oldu.

"Halifelikler kalktı, Alfabe değiştirildi"

Yavuz Sultan Selim Mahallesi Hazreti Ali Camii'nde imamlık yapan Metin Özcan, yaklaşık 10 gün önce Körfez ilçesine bağlı Yeniyalı Mahallesi’nde bir mevlit töreninde konuşma yaptı.

Özcan konuşmasında, "Cumhuriyet'le birlikte İslam alimlerinin asılması kararları verildi. Halifelikler kalktı, medreseler kapatıldı, tekkeler kapatıldı. Alfabeler değiştirildi. Her şeyi bilen Müslüman hiçbir şey bilmez oldu. Tarihi iyi okuyun, iyi araştırın. Sevdikleri adamlar hiç de sevilecek adamlar değil. Allah bizi muhafaza etsin. Anneler; siz eğitin çocuklarınızı. Çocuğu okula sokan baldırı çıplak, ilim irfan yuvası adı altında hutbeler okutuluyor. Böyle bir şey yok. Ne eğitim var ne ilim irfan var. Ne eğitim var ne öğretim var. Oralara çocuğunuzu bırakıp da yetişecek diye bakmayın. Belki bir makama gelir ama makamı da rüşvete ve yanlışa kullanır" dedi.

İmam Özcan’ın yaptığı konuşma hiçbir şekilde suç barındırmadığı halde, imam gözaltına alındı ve tutuklandı.

ÖNCE SERBEST KALDI, İTİRAZ SONRASI TUTUKLANDI

Gözaltına alınan imam Metin Özcan, emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Savcısı ise bu karara itiraz etti. İtiraz üzerine yeniden değerlendirme yapan mahkeme, Metin Özcan’ın tutuklanmasına karar verdi. Özcan, tutuklanarak Kandıra cezaevine gönderildi. Bu arada Körfez İlçe Müftülüğü de imam hakkında idari soruşturma başlattı.