Önce Elon Musk’ın paylaşımları sonrasında da Çin’in finansal kuruluşlar için kripto para işlemi yasağıyla beraber düşen kripto para piyasaları perşembe günü zayıf bir toparlama çabası içerisinde.

Bitcoin, salı günü 30 bin dolara kadar geriledikten sonra tepki alımlarıyla birlikte 40 bin dolara yükseldi. Ethereum da 2 bin dolara indikten sonra çarşamba günü 2 bin 640 dolar civarında bulunuyor.

Litecoin ise 150 dolara kadar çakıldıktan sonra yeniden toparlayarak 204 dolar civarında bulunurken XRP 1,15 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi ise son iki günde yüzde 20’ye yakın değer kaybetti.

Coinbase’in rekor değerlemeyle halka arz edilmesi sonrasında 14 Nisan’da 64 bin dolara kadar ulaşan Bitcoin, sonraki 10 günde kademeli olarak 50 bin dolara kadar geri çekilmişti. Bitcoin’in dominansı da aynı dönemde yüzde 54 civarında bulunurken Ethereum’un bayrağı devralmasıyla yüzde 40’a kadar gerilemişti.

Bitcoin’in bu düşüşle dar bir fiyat aralığına sıkışmasıyla beraber Ethereum’un rallisi hız kazanarak kripto parayı 4 bin doların üzerine taşımıştı. Mayıs ayı başında 2 bin 700 dolar civarında bulunan Ethereum, neredeyse yüzde 60 yükselişle 4 bin 379 dolar ile zirveyi görmüştü.