Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye'nin 3 kıtada etki alanı oluştu. Yani Avrupa'da, Asya'da, Afrika'da çok ciddi etkilerimiz var, çok ciddi mevcudiyetimiz var, varlığımız var." dedi.

Akar, her alanda çalışmaların sürdüğü gibi terörle mücadelenin de büyük bir kararlılıkla devam ettiğini ifade etti.

Büyük ve güçlü Türkiye sloganıyla gece gündüz çalıştıklarının altını çizen Akar, "Türkiye artık sözü dinlenen ülke haline geldi. Hem bölgemizdeki hem dünyadaki barışa katkı sağlamak, istikrara katkı sağlamak için ne lazımsa yaptık, yapıyoruz." diye konuştu. Azerbaycan'da, Kıbrıs'ta, Libya'da, Somali'de, Kosova'da, Bosna'da, Orta Asya'da, mazlum ve mağdurların olduğu bütün ülkelerde Türkiye'den umut bekleyen, destek bekleyen kim varsa hiçbirini boş göndermeyip, ellerinden geldiğince ellerinde avuçlarında ne varsa bunları paylaştıklarını dile getiren Akar, "Burada yaptığımız faaliyetler sonucunda gerçekten şimdi Türkiye'nin 3 kıtada etki alanı oluştu. Yani Avrupa'da, Asya'da, Afrika'da çok ciddi etkilerimiz var, çok ciddi mevcudiyetimiz var, varlığımız var. Oradaki dostlarımızla, müttefiklerimizle, kardeşlerimizle konuşup, görüşüp, faaliyetlerimizi sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, "Bizim davamız ülkemizin güvenliği, bizim davamız ülkemizin ve bu milletin hak ve menfaatlerinin korunması, kollanması, çiğnetilmemesi. Bizim davamız Azerbaycan ve Kıbrıs başta olmak üzere dost ve kardeş ülkelerin haklı davasında onların yanında olmak." dedi.