Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile biraraya geldi.

Seçmen listeleri askıya çıkıyor Seçmen listeleri askıya çıkıyor

Destici, görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Destici'nin açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Biz BBP olarak cumhurbaşkanlığı seçiminde ve milletvekili seçiminde Cumhur İttifakı ile hareket ettik. Noksan bulduğumuz noktaları dönem dönem dile getirdik. Halkımızın toplumuzun haklı talepleri oldu. Bunların takipçisi olduk. Cumhur İttifakı bir ve bütün olarak yoluna devam etmektedir. BBP olarak Cumhur İttifakı'nın bir bileşeni olarak devam ediyoruz. BBP'nin cumhurbaşkanı adayı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Türkiye'nin geleceği açısından çok kıymetli ve önemli buluyoruz. BBP, önümüzdeki seçimlerde 81 ilin tamamında kendiş ismi ve kendi logosu ve kendi adaylarıyla seçime katılacaktır. Bugün prensip olarak anlaştığımız budur.

Partilerle görüşmeler devam ediyor. Olumlu gittiğini biliyoruz. Görüşmeleri AK Parti heyeti sürdürüyor.

BBP SEÇİMLERE NASIL GİRECEK?

Geçen hafta da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Destici arasında bir görüşme gerçekleşmişti. Destici, "BBP, kendi amblemiyle mi seçimlere girecek?" sorusuna cevap vermiş "Bizim kararımız, arzumuz, istiğimiz kendi adımız, amblemimiz ve adaylarımızla seçime katılma noktasında." demişti.

"Cumhur İttifakı'na özellikle cumhurbaşkanlığı ayağında seçimlere en yüksek katkıyı sağlamak için bunu arzu ediyoruz." ifadelerini kullanan Destici, "Biz, devletimizi, ülkemizi, milletimizi, ittifakımızı önceliyoruz, daha sonra partimizi önceliyoruz. Dolayısıyla bizim burada bir problemimiz yok, bir anlaşmazlık yok. Uyumlu bir şekilde ittifakımız, çalışmalarımız devam ediyor." diye konuşmuştu.