İşgalci İsrail: Kürdistan'ı Destekliyoruz!

Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi "bağımsızlık" için kolları sıvadı. İsviçre'de bağımsızlık referandumuna destek mitingine Tel Aviv'den destek mesajı geldi.

Ortadoğu 22.08.2017, 17:59 23.08.2017, 12:59
İşgalci İsrail: Kürdistan'ı Destekliyoruz!

İsviçre'de düzenlenen referanduma destek mitingine Tel Aviv'den gönderilen mesajda İsrail'in Kürdistan'ın bağımsızlığına olan desteği vurgulandı ve "Biz Yahudi milleti ile Kürt milletini birbirine bağlayan tarihi bağlar vardır. Yahudiler ve Kürtler hepimiz kardeşiz." ifadeleri kullanıldı.

Mesajda yeni kurulacak olan devlet hakkındaki temenniler de yer aldı ve İsrail'in 'Yahudi şeriatı' üzerine kurulu bir devlet olduğu bilinmesine karşın "Bizler Kürdistan'ın bağımsızlığını destekliyoruz yakın zamanda barışçıl bir devlet olacak. Güvenlikli bir devlet olacak. Laik bir devlet olacak." denildi.

ABD ve Rusya, Kürdistan'ın bağımsızlığına bölgede istikrarın bozulmaması şartı ile desteğini açıklarken, İsrail yönetiminden tam destek gelmişti. İran ve Türkiye başta olmak üzere, bölge ülkeleri ise 'yeni çatışma bir ortamına neden olması' endişesi ile bağımsızlık kararına karşı çıkıyor. Gönderilen mesajda bu duruma atıfta bulunularak "Araplara kulak vermeyin, mücrim Türklere kulak vermeyin, Fars ve necis olan İran'a kulak vermeyin." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü