Kudüs kıyamda!

Bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine, inşallah Kudüs'te tutuşan ateş, bütün bir küfür ehlinin yakılışının da vesilesi olur.

Ortadoğu 24.04.2021, 01:22 24.04.2021, 01:30
Kudüs kıyamda!

İsrail polisinin, dün, işgal altındaki Doğu Kudüs’te teravih namazı sonrası Filistinlilere ses bombaları ve TOMA'larla müdahalesinde 105 kişi yaralanmıştı. Bunun ardından bölgede gerginlik arttı.

Bugün Hamas'ın çağrısı üzerine Gazze'de toplanan göstericiler, İsrail'in Aksa'ya yönelik ihlallerini ve Kudüs'teki Filistinlilere saldırılarını protesto etti.

Hamas Siyasi Büro Üyesi Mahmud ez-Zehar, burada yaptığı konuşmada, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik düşmanca politikalarına son vermesi için Müslüman ülkelere harekete geçme çağrısında bulundu.

Benzer bir gösteri de Gazze'nin Refah bölgesinde düzenlendi. Gösteriye katılan Hamaslı yetkili Hüseyin Ebu İyade, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kudüs'e vurulan prangalar ancak direnişle paramparça olacak." dedi. Kudüs sakinlerinin yalnız bırakılmasının "hainlik" olacağını belirten Ebu İyade, "Herkes tüm gücüyle Kudüs direnişçilerini desteklemelidir." diye konuştu.

Saatler ilerledikçe gösterilerde tansiyon arttı ve Kudüs topyekûn kıyama geçti. Müslümanlar İslâm dünyasındaki hançer İsrail’in kalbine saplanmak için “Ya Allah Bismillah Allahü Ekber!” nidalarıyla meydanlara ve Aksa’ya akın etti. Hâlihazırda işgalci İsrail güçleriyle yer yer çatışmalar yaşanıyor. Bu çatışmalar başta Batı Şeria olmak üzere tüm İsrail’e yayılmış durumda.

"Ramaz, “yakmak, kesinleştirmek” demek; oruç, maddî ve mânevî açlık olarak en şiddetli şekilde rahmeti emerken nefsin tezkiyesinde günahların yakılışına vesile…" Bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine, inşallah Kudüs'te tutuşan ateş, bütün bir küfür ehlinin yakılışının da vesilesi olur.

Yorumlar (0)
2
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak 06:49
Güneş 08:18
Öğle 13:20
İkindi 15:49
Akşam 18:11
Yatsı 19:35
Günün Karikatürü Tümü