Marmara Üniversitesi: Erdoğan’ın diploması var! Marmara Üniversitesi: Erdoğan’ın diploması var!

"6284 sayılı kanun için Kırmızı çizgimizdir' diyen AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin tehdit mesajları aldığını açıklamış artık bu konu hakkında konuşmak istemiyorum demişti. Bununla da yetinmeyen Zengin, Batıcı kanunları İslâmî usullerce tartışma teklifinde bulunmuştu. Tartışmalar sürer AK Parti tabanından Özlem Zengin'e yönelik tepkiler hızla artaken destek de zihniyetini paylaştığı kişilerden geldi. 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, "Özlem hanımı yalnızlık hissine terk edip konuşmayanlar da bu saldırılardan sorumlu!" dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz ise Twitter'dan yaptığı şu paylaşımla Özlem Zengin'e destek çıktı:

"Tarikatlar, cemaatler ve bir avuç radikal İslamcı verdikleri destek karşılığında iktidardan diyet bekliyor. Bu diyet kadınların hürriyeti. İsterler ki… Erkek şiddet uygulayabilsin, birden çok ve reşit olmayan kızlarla evlenebilsin. Devlet eve karışmasın. Ağır çekim İranlaşma bu. AK Parti iktidarı kaybetmemek için bir avuç marjinalin talebine göre kanun çıkarıp kanun kaldırıyor. Hüda Par ve YRP’nin katılımıyla ülkenin en aşırı sağ koalisyonu kuruluyor. Türkiye’nin 100 yıllık mücadeleyle elde ettiği tüm hukuki ve demokratik kazanımlar tehdit altında. AK Parti ihtimaldir ki bir avuç marjinale boyun büküp Özlem Zengin’i feda edecek. Bu burada duracak sanıyorlar, asla durmayacak. Yarın okuyan kızlara ve çalışan kadınlara sıra gelecek. Ertesi gün… “Eve otursunlar” diyecekler. “Sokağa çıkmasınlar” diyecekler."