TTB, provokasyona alet olmayan doktoru hedef aldı

Doktorların sokağa çıkmasıyla birlikte Türkiye genelinde pek çok vatandaş sağlık hizmeti alamadığı için mağdur olurken Isparta Şehir Hastanesi'nde hasta bakan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Tamer Eryiğit, TTB'liler tarafından Twitter'da hedef gösterildi.

Sağlık 08.07.2022, 12:10 08.07.2022, 12:57
TTB, provokasyona alet olmayan doktoru hedef aldı

Konya Şehir Hastanesi'nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya geçtiğimiz gün görevi başında öldürüldü. Ekrem Karakaya'nın katledilmesinin ardından cinayet üzerinden hükümeti hedef alan Türkiye Tabipler Birliği, ortalığı karıştırmak için meydanlara çıktı. Asli görevi olan tedaviyi terkederek özel statü talebinde bulunan birçok doktor, binlerce hastayı mağdur etti.

Memleket düşmanlarının sözcülüğüne soyunan Türk Tabipleri Birliği, Konya'da Doktor Ekrem Karakaya'nın silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesini protesto için İstanbul Çapa Tıp Fakültesi önünde toplandı. Burada polislerle bir arbede yaşandı.

TTB'nin provokasyonları bununla da sınırlı kalmadı. Doktorların sokağa çıkmasıyla birlikte Türkiye genelinde pek çok vatandaş sağlık hizmeti alamadığı için mağdur olurken Isparta Şehir Hastanesi'nde hasta bakan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Tamer Eryiğit, TTB'liler tarafından Twitter'da hedef gösterildi.

TTB, provokasyona alet olmayan doktoru hedef aldı

'Tıbbiyeli Sözlük' isimli bir hesaptan yapılan paylaşımda "Dr Tamer Isparta şehir hastanesi. Tek hasta bakan doktor sizmişsiniz. Doğru mu? Diğerleri neden bakmıyor diye düşündünüz mü?" ifadeleriyle Doktor Tamer Eryiğit açık açık hedef alındı. Söz konusu paylaşımın altında Eryiğit'in fotoğrafının bulunduğu bir görsel paylaşıldı.

Sözde sağlık çalışanlarına şiddeti protesto eden TTB'lilerin bir hekimi sosyal medya platformunda açık açık hedef göstermesi Türkiye Tabipler Birliği'nin misyonunu bir kez daha ortaya koydu. TTB’den güç alan birçok doktor da hastalara kapılarını kapattı. 

TTB kapatılsın

Türk Tabipleri Birliği alternatifsiz tek kuruluş olmamalı. Ya kapatılmalı yahut halka ve doktora hizmet verecek bir kuruluş kurulmalıdır. TSK operasyon yaparken karşıt açıklama yapan ve memleket düşmanlarının sözcülüğüne soyunan bir kuruluş doktorları temsil edemez!

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:54
Günün Karikatürü Tümü