Konuşma yaptığı sırada söz konusu pankartı açan ve hemen ardından kolluk kuvvetlerinin müdahale ettiği eylemci gençleri tehditkâr bir dille hedef alan Haseki:

"İnsanları provoke etmeyin. Sizi tutup buraya gönderenlere söyleyin; Filistin için ciğeri yanan gece gündüz uğraşan tek lider ve o da Recep Tayyip Erdoğan. Siz ancak bu işi istismar edersiniz." Şeklinde konuştu.

Şimdi kendisine sorulmayacak mı: İsrail’le ticaret sürdürülmüyorsa sen bu pankarttan niye bu kadar rahatsız oluyorsun? Niye tribe giriyorsun? Hayır, aksini iddia ediyorsan, Erdoğan’ın arkasına saklanmak yerine meseleyi niye adam gibi izah etmiyorsun? Sıkıştığınız her yerde meseleye hassasiyet gösteren Müslümanları “provokatörlük”le suçlama kolaycılığının devri hala geçmedi mi?  

Türkiye İsrail'e 52 üründe ihracata kısıtlama getirdi Türkiye İsrail'e 52 üründe ihracata kısıtlama getirdi

Binlerce Müslümanın şehit edildiği, kalanların açlığa mahkûm edildiği böyle bir süreçte, yerinde duramayıp öfkesini kursağında ve yumruğunda zapt etmeye çalışan müslüman Anadolu gençlerini, hangi hadle azarlama cüreti gösteriyorsun? Öz yurdundaki Müslümanlara dayılandığın kadar, “çöp toplama” yarışına harcadığın enerjinin onda birini Filistin için harcıyor musun? Seni oraya kim gönderdi peki? Söyle bakalım, sen hangi “çevre”nin bakanısın?