Orkun Kökçü, sapkın LGBT’yi simgeleyen kaptanlık bandını takmadı

Hollanda 1. Futbol Ligi takımlarından Feyenoord'un kaptanı milli futbolcumuz Orkun Kökçü, dini gerekçelerle LGBTİ sapkınlığını simgeleyen pazubandını takmadı. Kökçü, takdirleri topladı!

Spor 18.10.2022, 12:45 18.10.2022, 12:51
Orkun Kökçü, sapkın LGBT’yi simgeleyen kaptanlık bandını takmadı

Hollanda 1. Futbol Ligi takımlarından Feyenoord'un kaptanı milli futbolcumuz Orkun Kökçü, dini gerekçelerle LGBTİ sapkınlığını simgeleyen pazubandını takmadı.

LGBTİ sapkınlığını savunan mel’unlar, Kökçü'nün davranışı sebebiyle hayal kırıklığı yaşadıklarını açıklarken, bazı Feyenoord taraftarları da futbolcuya destek verdi.

Kökçü'nün ardından Excelsior kaptanı Redouan El Yaakoubi de, Pazar akşamı oynanan Ajax maçına, "Saygı" yazan beyaz bir bantla çıktı. Kökçü’nün dini hassasiyetini takdir etti.

Kökçü’den açıklama: Dini inancımdan dolayı bunu takamam

“Herkesin istediğini veya hissettiğini yapmakta özgür olduğuna inanıyorum. Bu eylemin önemini çok iyi anlıyorum ama dini inançlarımdan dolayı bunu destekleyecek doğru kişi olduğumu hissetmiyorum. Bu yüzden bu kaptanlık kol bandını takarken kendimi rahat hissetmiyorum. Bazılarının bu konuda hayal kırıklığına uğradığını tahmin edebiliyorum. Ama umarım dini seçimime de saygı gösterilir.”

Bu anlamlı hareketten sonra Feyenoord’un kulüp müdürü de milli futbolcuyu destekleyerek, “Orkun Kökçü’ye herkes saygı duymak zorunda.” açıklamasında bulundu.

Babasından açıklama

21 yaşındaki futbolcunun babası ve menajeri Halis Kökçü de “Orkun kişiliğini, inancının gerekçesini ve tavrını sergiledi. Her gün olsa da bu böyle devam edecek. Çünkü o inançlı bir karakter ve kimseyi memnun ya da tatmin etmek için bu hareketi sergilemedi. Orkun, her zaman kendi doğrularını yaşar ve yaşaması da gerekir.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2022
İmsak 06:35
Güneş 08:06
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü