Zelenskiy gece yaptığı video konuşmasında, günü askeri liderlik ve hükümetle görüşerek geçirdiğini ve "bu savaşın deneyimli komutanlarının" yeni görevler üstleneceğini söyledi. 

Zelenskiy, Syrskyi'ye bağlı genelkurmay başkan yardımcıları olarak Albay Vadym Sukharevskyi'nin insansız sistemlerden ve askerler tarafından insansız hava araçlarının kullanımının geliştirilmesinden sorumlu olacağını, Albay Andriy Lebedenko'nun ise ordu ve savaş sistemlerinde teknolojik yeniliklere odaklanacağını söyledi.

Zelenskiy ayrıca üç tuğgeneralin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkan yardımcısı olarak atanmasını da onayladığını söyledi: Operasyon ve yönetimden sorumlu Volodymyr Horbatyuk, lojistikten sorumlu Oleksiy Shevchenko ve eğitimden sorumlu Mykhailo Drapatyi.

Zelenskiy'nin Telegram kanalının aktardığına göre konuşmasında "Yönetim ekibini yeniden oluşturmaya devam ediyoruz" dedi.

Torba yasadaki ilaç düzenlemesi endişelendiriyor: Bakanlık kontrolü bırakıyor! Torba yasadaki ilaç düzenlemesi endişelendiriyor: Bakanlık kontrolü bırakıyor!

Daha önce kara kuvvetleri komutanı olan Syrskyi Perşembe günü Ukrayna'nın 800,000 kişilik silahlı kuvvetlerinin genel komutanlığına terfi ettirildi. Syrskyi daha sonra Ukrayna'nın zafere ulaşmasına yardımcı olacak yeni teknolojilere örnek olarak insansız hava araçları ve elektronik savaşı gösterdi.

Ukrayna 2022'nin sonlarından bu yana önemli bir bölgeyi geri almayı başaramadı ve ABD'den gelen askeri yardımda potansiyel bir kesinti ile karşı karşıya.