Bayramın ilk günü Stockholm Camii önünde polis koruması eşliğinde Salwan Momika, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yaktı.

Dünyada pek çok yerden ses yükseldi, Üsküdar’da da Alperen Ocakları İlçe Başkanlığı bünyesinde bir basın bildirisi okundu. 

İlçe Başkanı Aliyar Furkan Kılıç, bildiride “sözde polis” ifadesini kullanarak, İsveç’in gayrimeşru tavrına dikkat çekti. Bildiriyi “Sabah namazını orada eda ederiz!” diyerek sonlandırdı. 

Kavala'nın yeniden yargılanma talebi reddedildi Kavala'nın yeniden yargılanma talebi reddedildi

Kılıç'ın bildirisinden satır başları:

"Burada devletimizden de beklentimiz çok açık! Artık duruma müdahil olsunlar! Türk milletinin talebini uluslararası arenada uygulatsınlar. Bu hakaretleri tekrarlatmasınlar o alçaklara! 

Putin bile batıyı kınamışken, biz niçin bekliyoruz?  

İslam ülkelerinden tarafı fark etmeksizin tüm sivil toplum kuruluşlarından aynı hassasiyetle davranıp, kutsal kutsaldır anlayışıyla tepkilerini göstermesini temenni ediyoruz.

Bu Üsküdar’ın sesidir, bu Alperenlerin ve Türk Milletinin ortak beyanıdır. Bunu dikkate alacağınızdan kuşkumuz yok fakat cehennemi arzu etmenizi hiç anlamıyoruz. Aklınız varsa Kur’an-ı Kerim’e, bu milletin dinine, değerlerine dokunmayacaksınız!"

Üsküdar Alperen Ocakları 2