Yıl sonunda Venezuela'ya geri dönebilmeyi umuyorum. Yani geri dönüş yolda. Çok yakında evime dönebilirim.

Yıl sonunda Venezuela'ya geri dönebilmeyi umuyorum. Fransız hükümeti Venezüella hükümetine, Venezuela'ya dönüp dönmeyeceğimi sordu. Bu konuda benimle konuştular. Venezüella hükümeti evet dedi ve ülkeme geri dönmeyi istediğimi belirten bir mektup gönderdi. Yani geri dönüş yolda. Çok yakında evime dönebilirim.

Biliyorsunuz, neredeyse 30 yıldır hapisteyim. İnanılır gibi değil. Bana karşı hiçbir kanıt yok. Bana karşı hiçbir şey yok. Bir tanık vardı ve olaydakinin ben olmadığımı söyledi. İyi bir adamdı, Filistin tarafındaydı.

Direnmeye çalışıyorum. Uyumadan 10 yıl geçirdiğim için şeker hastalığına yakalandım. İnanılmaz bir şey. 10 yıl, beni her saat uyandırıyorlardı. Tüm yöneticiler iyi insanlardı, sonuncusu hariç hepsi bana saygı duyuyordu. Mevcut yönetici sürekli sorun çıkarıyor. Ama ondan önceki tüm müdürler, yaklaşık 30 yıl boyunca, doğru ve dürüstlerdi. Bana yapılan muameleden hoşlanmıyorlardı. Benimle güvenlik servisleri ilgileniyordu. Bunu oportünist davranmak için söylemiyorum. Bu bir gerçek. Biliyorsunuz, bunun hakkında konuşuyorlar, ne yazık ki hapishaneler gerekli ve doğrudan hapishanelerle ilgilenmesi gereken profesyonellerin iyi insanlar olması gerekiyor. Ve tanıştıklarımın hepsi iyiydi, son kadın hariç. Bu kadın küçük sorunlar çıkarıyor, diyelim ki vaziyetim sürekli birinden diğerine değişiyor.

Olanlar için Fransa'dan nefret etmiyorum. Fransa'da bana karşı çalışan insanlar Fransa için çalışmıyorlar. Onlar CIA için çalışıyorlar. CIA beni Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderemedi. Suudiler Sudan başkanına benim için 50 milyon dolar ödedi.

Biliyorsunuz ben yaklaşık 30 yıldır hapishanedeyim ve 16 yıldır da bu cezaevindeyim. Hiçbir sorun yoktu. İnsanlar bize saygı duyuyordu; uyuşturucu kullanmadığımı, yasadışı bir şey yapmadığımı biliyorsunuz. Ben düzgün bir adamım. Ne olursa olsun direniyorum ve Aylık Baran'a teşekkür ediyorum. Benim için gelen dergileri okuyabilmesi adına bir Türk mahkum bulmaya çalışıyorum. Umarım işler daha kötüye gitmez, daha iyiye gider.

Allahü Ekber!

22.05.2024

The repatriation of Carlos the Jackal is on the way

I hope to be able to go back to Venezuela for the end of the year. The French government asked the Venezuelan government if I go to Venezuela. They talked to me about this. The Venezuelan government say yes and sent a letter asking for my repatriation. So the repatriation is on the way. I might be able to go back home very soon. You know, I've been nearly 30 years in prison. It's unbelievable. There is no proof against me. There is nothing against me. Nothing. There was a witness and he said it was not me in happening. It was a good man. He was on the Palestinian side.

I am holding on. I got the diabetes caused by I spent 10 years without sleeping. It's unbelievable, you know. 10 years it means they wake me up every hour. All the directors were good people. All of them respected me, except the actual one, the latest. He is making problems, the whole time. But all the directors before that, for nearly 30 years, they were correct. They were honest. And they didn't like the way they were treated me. I was being treated by the security services. I'm not saying this for opportunism. This is a fact. I could not believe it. You know, they talk about this. You know, unfortunately, the prisons are necessary, and the professionals that have to take care of the prison, directly the prison, they should be good people. And the ones I met, all of them were good, except the actual one. This woman makes a small problem, changes, say, the whole time, from one situation to another.

I don't hate France for what's happening. The people who are working against me in France, they are not working for France. They are working for the CIA. The CIA couldn't send me to the United States. Saudis paid for $50 million to the president of Sudan.

You know I’ve been here for nearly 30 years in prison and here in this place for 16 years. There was no problem. You know people respected us and you know I don't take drugs, I don't do anything illegal you know. I’m a decent man. Whatever I hold on and I thank for AylikBaran. I would try to find a Turkish prisoner so he can read it for me. Lets hope the thing will not get worse that it will get better.

Allahü Ekber!

22.05.2024