ABD’de film ve dizi sektörü zora girdi

ABD’de “film ve televizyon işçileri sendikası” hakları hakkında istedikleri düzenleme olmadığı takdirde pazartesi günü greve başlayacağını duyurdu.

Amerika 15.10.2021, 12:00
ABD’de film ve dizi sektörü zora girdi

Uluslararası Tiyatro Sahne Çalışanları İttifakı Uluslararası Başkan Matthew Loeb, yaptığı açıklamada, dinlenme ve yemek süreleri hakkında bir düzenlemeye varılmadığı ve en düşük ücretli işçilere ödeme yapılmadığı durumunda Pazartesi günü saat 12:01’de greve başlayacaklarını söyledi.

Loeb yaptığı açıklamada, “Üyelerimiz artık temel ihtiyaçlarının karşılanmasını hak ediyor ” dedi.

Film ve televizyon ekiplerini temsil eden sendikanın başkanı, adil ve güvenli çalışma koşulları taleplerini karşılayan bir anlaşmaya varılmazsa 60 bin üyesinin Pazartesi günü ülke çapında greve başlayacağını söyledi.

Yapılması planlanan grev, geniş bir film ve televizyon yapımları alanında çekimleri durduracak ve Hollywood’un çok ötesine geçerek Georgia, New Mexico ve diğer Kuzey Amerika çekimlerindeki yapımları etkileyecek kadar büyük olacak.

Grev, uzun süreli pandemik kesintiler ve yeni salgın önlemleriyle gelen artçı şokların ardından yakın zamanda işe dönen bir endüstri için ciddi bir gerileme olacağı belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:10
Öğle 13:22
İkindi 16:00
Akşam 18:24
Yatsı 19:47
Günün Karikatürü Tümü