Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Donald Trump için anket başlattı

Sosyal medya platformu olan Twitter’ı satın alan ünlü milyarder Elon Musk'ın 9 Ocak 2021'de Twitter hesabı kalıcı olarak askıya alınan Donald Trump için anket çalışması başlattı. Milyonlarca kişinin oy kullandığı ankette çıkacak sonuçlar merak konusu oldu.

Amerika 19.11.2022, 18:40
Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Donald Trump için anket başlattı

ABD’de kanlı kongre baskının ardından yükselen tansiyon sonrası eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Facebook, Twitter ve diğer birçok sosyal medya hesabı kapatıldı. Sosyal medya platformlarının kendisine karşı aldıkları tavır sonrasında kendi platformunu kurmaya hazırlanan Trump’ın hayali istediği gibi gerçekleşmedi.

Sosyal medya platformu Twitter’ı Elon Musk’ın almasının ardından eski ABD Başkanı Trump’ın yeniden platforma döneceği konuşuldu. Twitter’ı Elon Musk’ın almasından sonra “Artık güvenli ellerde” diyen Trump, çıkan haberlere ise “Şu anda büyük bir platform yapıyoruz, bu yüzden muhtemelen herhangi bir ilgim olmaz” ifadelerini kullandı.

Twitter’ın yeni patronu olan Musk peş peşe gelen istifa haberleri ile uğraşırken sosyal medya üzerinden dikkat çeken bir anket paylaştı. "Eski ABD Başkanı Trump'a hesabı geri verilsin mi?" isimli anket 8 milyonun üzerinde görüntülendi.

“GERİ DÖNSÜN” ÖNDE GİDİYOR

Henüz sonlanmayan ankete katılan kullanıcıların yüzde 53,3'ü "evet" derken, yüzde 46,8'i "hayır" oyu kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü