"Rusların kıyamet silahı denize açıldı”

İtalyan La Repubblica gazetesi, Rusya’nın “kıyamet silahı” olarak bilinen Belgorod denizaltısının, bulunduğu üsten ayrıldığını ve silahını test etmek üzere okyanusun derinliklerine indiğini iddia etti. Putin, Rus topraklarının tehdit edilmesi durumunda stratejik silahlar dahil tüm imkanlarını kullanacağını açıklamıştı. 

Dünya 04.10.2022, 23:02
"Rusların kıyamet silahı denize açıldı”

İtalyan La Repubblica gazetesi, Rusya’nın “kıyamet silahı” olarak bilinen Belgorod denizaltısının, bulunduğu üsten ayrıldığını ve silahını test etmek üzere okyanusun derinliklerine indiğini iddia etti.

Rusya’nın nükleer patlama kullanarak radyoaktif tsunami çıkarabileceğini öne sürülen Belgorod nükleer denizaltısı, Batı medyasında “kıyamet silahı” olarak biliniyor.

İtalyan La Repubblica gazetesi, İtalya’daki adını açıklamayan NATO yetkilileri ile görüştüğünü öne sürdü ve Rusya’nın “kıyamet cihazı” hakkında çılgın bir iddiada bulundu: “Rusların kıyamet cihazı, Kuzey Buz Denizi’nin (Arktik Okyanusu) derinliklerine indi. Kıyamet getirecek silahı test etmeye hazırlanıyorlar. Adını açıklamayan NATO yetkilileri, Belgorod denizaltısının bulunduğu üsten ayrıldığını ve artık konumunun bilinmediğini ifade etti.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus topraklarının tehdit edilmesi durumunda stratejik silahlar dahil tüm imkanlarını kullanacağını açıklamıştı. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:09
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü