Filistin Direnişi tarafından, Filistin'in işgal altındaki topraklarında büyük bir operasyon yapıldı. Çok sayıda düşman öldürüldü. Bu çok büyük bir operasyondu. İsrail bütün Arap ülkelerini yendi ama bu sefer Filistin direnişi onlara gerçek bir karşılık verdi. İlk defa bu seviyede oldu. 

Gazze’de şehit sayısı 18 bin 205'e yükseldi Gazze’de şehit sayısı 18 bin 205'e yükseldi

Söylemek istediğim bir şey var, neden İsraillileri bu şekilde haber yapıyorlar? Biz tanımasak da orada bir İsrail devleti var. Yahudiler Filistin devletinde saygı görmeli ve kabul edilmeli, çünkü Filistin onlar için de kutsal bir toprak. Ama bu Filistin'i işgal etmek ve Yahudiler de dahil olmak üzere Filistinlileri hizmetçi gibi kullanmak şeklinde olmamalı. Bu durum ve yaklaşım çok kötü. 

Dostlarımızın yardımıyla bu saldırıyı yaptılar. Ve çok sayıda İsrailliyi öldürdüler. Bu daha önce hiç bu şekilde olmamıştı ve Filistin'deki insanlara bir şey söylemeliyiz ki Allahu Ekber! Allahu Ekber!

* * * 

("The legend of PFLP Carlos the Jackal dignifies Hamas"

There was big operation made by Palestinian Resistance in the occupied territories of Palestine. There were a lot of enemies killed. And it was something great. Israel defeated all the Arab countries but this time the Palestinian resistance hit them back. The first time it happened at this level. There is something I want to say why they are covering Israelis like this? There is an Israeli state there, even if we don't recognize it. Jews should be respected and accepted in the state of Palestine, because Palestine is a holy land for them also. But it must not be as to occupy Palestine and use the Palestinians including the Jews like servants. This situation and approach is very bad. With the help of our friends, they made this offensive. And they killed a lot of Israelis. It's never happened before on this way and we have to say something to the people in Palestine that Allahu Akbar! Allahu Akbar!)

Çakal Carlos