95 yaşındaki tarihçi ve yazar Noam Chomsky'nin sağlığının bir olay sonrasında kötüleştiği ve iletişim kuramadığı açıklandı. 

28 Şubat'ın darbecileri geziyor, mazlumlar ise hala hapiste! 28 Şubat'ın darbecileri geziyor, mazlumlar ise hala hapiste!

Filistin'e destek veren ve İsrail'in "suçları" hakkında görüşlerini sık sık dile getiren Chomsky, konuyla ilgili gösterilere ve tartışmalara hiçbir şekilde katılmadı.

Media Lens'in haberine göre, MIT profesörünün sağlığının bozulmasının ardından bir daha kamuoyuna geri dönme ihtimal oldukça düşük.

Profesör Chomsky'nin eski asistanı Bev Stohl ise akademisyenin "e-postalara yanıt vermediğini veya röportaj yapmadığını" belirtti.

"HABERLERİ İZLİYOR"

2017'de emekli olana kadar 24 yıl boyunca MIT'de Chomsky'nin ofis müdürü olarak çalışan Stohl şunları yazdı:

"Yakın bir aile üyesiyle iletişim halindeyim ve yakın gelecekte daha fazlasını öğrenmeyi umuyoruz. Noam 95 yaşında ve bir sağlık problemi yaşadı. Kendisi hala bizimle birlikte, şu anda haberleri izliyor (izlediği şeyden pek memnun görünmüyor)."

ARTIK HAREKET EDEMİYOR

Stohl, dilbilimcinin iletişim yeteneği hakkında daha fazla ayrıntı paylaşarak, artık hareket etmediğini veya yürümediğini de sözlerine ekledi.

Stohl "Konuşması, henüz açıklayamadığım faktörler yüzünden karmaşık bir durum. Bir ay önce akrabası kendisini ziyaret ettiğinde iletişim kurmadı. Bunun ne kadar süreceğinden emin değilim. Acı çekmiyor. Gözleri açık ve çevresinde olup biteni izliyormuş gibi görünüyor" ifadelerini kullandı.