Hamas'ın kuruluşunun 35. yıl dönümü Gazze'de kutlandı

Hamas'ın kuruluşunun 35. yıl dönümü, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Hamas'ın Gazze'deki yöneticisi Yahya es-Sinvar, yaptığı konuşmada, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin "direnişe bağlı kalma kararlılığını" yinelediğini ifade etti.

Ortadoğu 14.12.2022, 21:41 14.12.2022, 21:07
Hamas'ın kuruluşunun 35. yıl dönümü Gazze'de kutlandı

Hamas'ın kuruluşunun 35. yıl dönümü, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Hamas'ın Gazze kentindeki el-Ketibe Meydanı'nda "yıkıcı bir fırtınayla geliyoruz" sloganıyla düzenlediği etkinliğe binlerce Filistinli katıldı.

Festival kapsamında askeri korolar eşliğinde Filistin milli marşları okundu, birtakım gösteriler yapıldı.

Hamas'ın Gazze'deki yöneticisi Yahya es-Sinvar, yaptığı konuşmada, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin "direnişe bağlı kalma kararlılığını" yinelediğini ifade etti.

Hareketin askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Komutanı Muhammed ed-Dayf da İsrail'e hitaben şunları söyledi:

"Topraklarımızın yabancısı olan düşmanın liderlerine, size sesleniyoruz, kurucu atalarınız Siyonizmin en güçlü dönemlerinde bile bir halkın kimliğini yok edemediler. Sizler de onlardan daha aciz ve korkaklar olarak bunu başaramazsınız."

Dayf, Filistin topraklarındaki işgalin sonlandırılması için tüm çabaları birleştirme çağrısında bulundu.

İslami Cihad Hareketi Siyasi Büro Üyesi Nafiz Azzam ise bu etkinliğin tüm direnişçi hareketler için yapıldığına işaret etti.

Hamas her yıl kuruluş yıl dönümü haftasını (14 Aralık), hareketin askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'nın düzenlediği askeri geçit törenleri ve çeşitli etkinliklerle kutluyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 07 Şubat 2023
İmsak 06:36
Güneş 08:02
Öğle 13:23
İkindi 16:08
Akşam 18:34
Yatsı 19:55
Günün Karikatürü Tümü