Hamas uyardı Siyonistler korktu

İsrail merkezli sivil toplum kuruluşu Im Tirtzu, siyonist örgütlerin Perşembe günü Doğu Kudüs’te yapmayı planladığı ‘bayrak yürüyüşünün’ iptal edildiğini bildirdi.

Ortadoğu 07.06.2021, 23:05 08.06.2021, 09:03
Hamas uyardı Siyonistler korktu

Yürüyüşün organizatörlerinden olan Im Tirtzu hareketinin sözcüsü AFP’ye yaptığı açıklamada, Eski Şehir’in Arap mahallelerine ulaşması beklenen bayrak yürüyüşünün, polis ile yürüyüş rotası hakkında yaşanan anlaşmazlığın ardından iptal edildiğini söyledi.

Hamas, İsrailli siyonistlerin Doğu Kudüs’te yürüyüş çağrısının ardından uyarmıştı.

Gazze Şeridi’ndeki Hamas liderlerinden Halil el-Hayya, siyonist işgacilerin bayrak yürüyüşünün Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yaklaşması halinde İsrail’i yeniden bir askeri çatışmaya girilebileceği konusunda uyardı.

Hayya, “İşgalcileri, yerleşimcilerin Doğu Kudüs'e ve Mesicid-i Aksa'ya yaklaşacak yürüyüşlerine karşı uyarıyoruz. Perşembe gününün bir 10 Mayıs daha olmamasını umuyoruz.” dedi.

Yürüyüşün, Kudüs’ün Eski Şehir bölgesindeki Şam Kapısı’ndan geçerek Yahudilerin Ağlama Duvarı olarak isimlendirdiği Burak Duvarı’na kadar yapılması planlanıyordu.

Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşün, genellikle işgal altındaki Doğu Kudüs ve Eski Şehir’e kadar ulaşması Filistinlileri kızdırıyor.

Şarku'l Avsat

Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak 06:32
Güneş 08:02
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü