Sisi: Selahaddin Teröristtir!

Terörist(!) olduğu gerekçesiyle okullarda Selahaddi Eyyubi yasağı!

Ortadoğu 01.04.2015, 14:53 01.04.2015, 14:43
Sisi: Selahaddin Teröristtir!

Sisi yaptığı her şeyle kendisine tevdi edilen vazifenin hakkını veriyor. Bu kez de Yahudi ve Hıristiyan’a hoş görünmek için Selahaddin Eyyübi’nin Kudüs fethini teröre ve şiddete teşvik ettiği bahanesiyle ilkokul ders kitaplarından çıkardı.

Abdulfettah es-Sisi yönetimi, İslam büyüklerinden Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi ve Ukbe bin Nafi’nin hayatlarını ders kitaplarından çıkardı. Eğitim Bakanlığı Arapça ders programının gözden geçilerek, aşırılık ve şiddete teşvik eden ve siyasi yönlendirme içeren konuların ders programından çıkarıldığını duyurdu. Eğitim Bakanı Muhib el Rafii “programların geliştirilmesi komisyonun tavsiyesine uyarak ilkokul birinci sınıftan lise son sınıfa kadar, ders programlarına şiddet içeren konuların kaldırılmasına onay verdiklerini” açıkladı.

“Ukbe bin Nafi’nin Savaş Dehası: Kartalların sonu” adlı konuda kahraman, kartaldan intikamını onu ateşe vererek alıyordu. Mısır Eğitim Bakanı ise IŞİD’ın Ürdünlü pilotu yakmasını bu duruma örnek göstererek kitapların IŞİD’i çağrıştırdığını savundu. Kudüs’ün Haçlılardan kurtarılışı ve Afrika’nın İslam orduları tarafından fethedilmesinin yanı sıra siyasi ve dini konular da cunta yönetiminin kararıyla ders kitaplarında yer almayacak.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:23
İkindi 16:07
Akşam 18:33
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü