Yeşil Saçlı Kâfir: Sonsuza Kadar Burada Kalacağız

İsrail'in Batı Şeria'yı işgalinin 50. yıldönümü nedeniyle düzenenlenen etkinlikte konuşan Netanyahu Yahudilerin bölgeden hiçbir zaman çekilmeyeceklerini söyledi.

Ortadoğu 29.08.2017, 17:55
Yeşil Saçlı Kâfir: Sonsuza Kadar Burada Kalacağız

Yahudilerin Batı Şeria'nın bir bölümünü ifade etmek için kullandığı Samiriye ismini kullanan Samiri'nin torunu Netenyahu "Bizi bu topraklardan sökmek isteyenlere karşı Samiriye'yi savunuyoruz" dedi. Yeşil saçlı kâfir sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiç kıvırmayacağız; bizi bu topraklardan sökmek isteyenlere karşı Samiriye'yi savunuyoruz. Daha derinlere kök salacağız, inşa edeceğiz ve güçlenip yerleşeceğiz."

Benyamin Netenyahu, 2014 yılının Ocak ayında ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile İsviçre'de görüşmesinin ardından da benzer açıklamalarda bulunmuştu. Netenyahu, İsrailli muhabirlerin sorularını "Tek bir yerleşimciyi tahliye etme veya tek bir İsrailliyi köklerinden koparma niyetim yok." şeklinde yanıtladı. 2013 yılında bir İsrail gazetesine verdiği röportajda ise "Buldozerlerin Yahudileri köklerinden ayırdığı günler geçmişte kaldı, gelecekte olmayacak" demişti.

İllegal Yahudi yerleşimleri konusu İsrail-Filistin görüşmelerinde uzun süredir uzlaşılamayan ana başlıklardan biri.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü