Atatürk anıtına baltalı saldırı eylemi gerçekleştiren ve dayı yeğen oldukları anlaşılan iki şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemenin derhal tutuklama kararı verdiği şüpheliler cezaevine konuldu.

Kayseri'de gerçekleşen hadisede, Yaşar Kılıçkaya ile yeğeni Zeynep Abdullah dün Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı eyleminde bulundu. Zabıtaların müthiş dikkati sayesinde durdurulan şüpheliler gözaltına alındı.

Emniyetteki sorgu işlemleri tamamlanan Yaşar Kılıçkaya ile yeğeni Zeynep Abdullah, Kayseri Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Dayı yeğen savcılık sorguları alınmak üzere adliyeye getirildi ve mahkeme tarafından tutuklatılarak cezaevine konuldu. Olayın hemen ardından müthiş bir operasyon ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından heykeltıraş getirilerek Atatürk Anıtı'nda tamir çalışması yapıldı. Anıtta gram tahribat izi kalmadı ve her şey aniden çok güzel oldu. Bu büyük tehlikenin atlatılmasının ardından muhteşem yeni yüzyıl Türkiyesine kalındığı yerden ivedilikle devam edildi.

Taturqqq

İsrail'in Gazze'deki zorla göç politikası travmalara sebep oluyor İsrail'in Gazze'deki zorla göç politikası travmalara sebep oluyor