Read to English

Pasifik’ten Atlantik’e kadar uzanan Rusya Federasyonu’nun ordusunun Rus ve Rus olmayan Rusya vatandaşlarından oluştuğu tarihî bir gerçek. Rusya toprak bakımından tarihin en büyük ülkesi…

Rusya; Ukrayna ordusu ve başta Bandera takipçileri olmak üzere bazı terörist gruplar tarafından yıllardır bombalanan ve öldürülen Rusları, yani Doğu Ukrayna’da yaşayanları savunmak için Ukrayna'ya müdahale etme hakkına sahip olduğu iddiasında… Ukrayna'da Yahudiler ilk olarak Bandera takipçileri tarafından öldürüldü. Birçok insana saldırdılar ve yok ettiler. Nazilerle birlikte çalışıyorlardı; Naziler bile onların yaptıklarından dolayı şok oldular. Yahudileri yakalayıp toplama kamplarına gönderdiler. Bunları yaptılar ve hâlâ da bu tip işler yapmaya devam ediyorlar. Buna rağmen Venezuela basını dışında tüm dünya basını onları destekliyor. Dünya basınının bu tutumu nasıl açıklanabilir? Ukrayna’yı desteklemek ABD’yi desteklemektir. ABD, tarihteki en kötü ve cani emperyalist güç ve onlar Nazilerden daha fazla insan öldürdü. Buna mukabil insanlar ABD'yi destekliyor. Rusya kazanacak, kaybetmeyecek; ben Rusya’nın tarafındayım. Fakat ne yazık ki, kurbanların çoğu masum insanlar, masum Ukraynalılar olacak.

Unutmayın, Ukrayna 1918'de büyük komünist lider Vladimir Ilich Lenin tarafından bir devlet olarak kuruldu. Lenin'in adını her söylediğimde gurur duyuyorum. Çünkü benim adım Ilich, ikinci erkek kardeşimin adı Lenin ve en küçüğünün adı Vladimir. Babam komünistti ve bize onun isimlerini verdi. Lenin, Ukrayna Cumhuriyeti'ni kurdu, yani Lenin'den önce Ukrayna Cumhuriyeti diye bir devlet yoktu. Kiev tüm bölge için çok önemli bir şehirdi. Moskova, Kiev'den daha küçüktü. Fakat Moskova güçlendi ve Ruslar, Atlantik'ten Pasifik'e kadar dünyanın bu bölgesini Moskova şehrinden yönetiyor.

Bu insanlar, büyük Rusya'nın bir parçası olarak kalmak istiyorlar. Onlar Rus olabilir ve saygıyı hak ediyorlar. Olanlar ise çok garip. ABD, müttefiki Almanya ile birlikte garip işlere imza atıyor. Almanya'da sağcı bir hükümet vardı, muhtemelen bundan sonra hiç olmayacak. Almanya başbakanı Merkel Hristiyan demokrat sağcı bir kadındı. Babası bir Protestan’dı. Batı Almanya’nın Hamburg şehrinde doğdu. Sonra babası dininden dolayı Doğu Almanya'ya taşındı. Burada akademik kariyeri için Rusça konuşmayı öğrendi. Almanya'daki bu insanların solcu olması gerekiyor; öyle zannediliyor ama aslında onlar sağcı ve ortalığı karıştırıyorlar, Rusya'yı kandırıyorlar. Mevzu bahis eski başbakan da dahil olmak üzere Ruslarla çalışıyorlar; fakat asla Rusların ajanları değil, onlarla işbirliği yapıyorlardı. Şimdi ise tam bir karmaşa hâkim. Bunun bedelini kim ödeyecek? Tabiî ki zavallı insanlar ödeyecek ve giderek daha fazla acı çekecekler.

Bildiğimiz Ukrayna yok olacak. Zavallı Donbass Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu'na katılacak. Ukrayna, Rusya'ya katılmalarını önlemek için Rusya Federasyonu'nu yenmeli; fakat yenemeyeceklerini biliyorlar.

Çok zekice pozisyon alan tek bir kişi var, o da Türkiye Cumhurbaşkanı. Ukrayna hükümetine silah sattı, öte yandan Rusya ile iyi ilişkileri var. Karadeniz'de iyi bir konumu var. Rusya'nın lideri yabancı savaş gemilerinin Akdeniz'den Karadeniz'e girmesini istemiyor. Maalesef Türkiye bir NATO ülkesi; ama NATO üyeliğini akıllıca kullanıyor. Erdoğan, Karadeniz'e girmek isteyen NATO gemilerini diskalifiye etti; ama herkes Rus gemilerini engellediğini zannetti. Bence büyük adam çok dikkatli olmalı. Çünkü o bağımsız, hakiki bir Müslüman ve savaşçı. Cihad'a inanıyor. Bu sebeple Türkiye cumhurbaşkanını gönüldaş olarak görüyoruz. Erdoğan kardeş, hepimize örnek oluyor.

İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Venezuela'nın ABD tarafından öldürülen Başkanı Chavez ve mevcut başkanı Maduro arasında Carlos'un kurtarılmasına ilişkin bir konuşma geçtiğini unutmuyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Davası'nın da bir destekçisidir. İsrail ile ilişkiler, o başbakan olmadan önce de devam ediyordu. Başbakan olduğu dönemde ilişkiler bir süreliğine kopmuştu. İsrailliler çok zekiler ve akıllıca hareket edecekler. Türkiye'nin onlarla ilişkilerini kesmesi için mazeret üretmesine izin vermek istemeyecekler.

Mavi Marmara'yı unutmuyoruz. Avukatlarımdan biri de o gemideydi. Ölen bir piskopos vardı. İnsanlar Gazze'deki Filistin halkına destek olmak için silahsız şekilde yola çıkmıştı. İsrail'in hiçbir şeye saygı duymayan ayrımcıları tarafından uluslararası sularda saldırıya uğradılar.

İsrailliler Yahudilerin öldürülmesini suistimal ettiler, Nazilerle işbirliği yaptılar, Siyonistler Nazilerin müttefikiydi, bunu unutmayın. Çünkü Filistin'e gidebilmeleri için Yahudilerin öldürülmesinden çok memnundular. Filistin'de bazı Yahudi mülteciler vardı ama şimdi Siyonist bir rejim var. İsrail konusunda iyi bir pozisyona sahip olan tek NATO ülkesi Türkiye ve gönüldaş Erdoğan'dır. Onu öldürmeye çalıştılar; ama Allah korudu.

Sonucu bilmiyoruz ama karamsar değilim. Kazanacağız çünkü Lâ ilâhe illalallah Muhammeden Resûlullah!

Allahü Ekber!

27.03.2022